Namams

Kaip išsirinkti medienos impregnantą lauko darbams?

Tarp visų siūlomų rinkoje statybinių medžiagų, būtent mediena iki šiol yra pati paklausiausia. Tai yra dėl nuostabių eksploatacinių savybių, ir plačiu efektyvaus pritaikymo pasirinkimu, kuriais pasižymi ši medžiaga. Tačiau nežiūrint į daugybę pranašumų, mediena turi ir vieną trūkumą – medžiaga nėra ilgaamžė, jei nepasirūpinti jos papildomu apdirbimu. Dėl šios priežasties yra sukurta daugybė specialių priemonių, kurios padeda užmaskuoti medienos minusus, padaryti ją atsparesnę išoriniams poveikiams ir prailginti jos tarnavimo laiką.

Impregnantai –  tai specialios sudėties priemonė, kurių pagrindinė užduotis apsaugoti medienos gaminius nuo drėgmės patekimo ir kenkėjų, suteikiant daugiau tvirtumo ir neabejotinai prailginant eksploatacinį laiką. Apie platesnes šių priemonių savybes galima susipažinti čia.

Šios priemonės gali būti gaminamos įvairiais būdais, kiekvienas kurių turi savo pliusų ir minusų. Vandens pagrindų gaminami impregnantai yra labai paplitę dėl nemalonaus kvapo neturėjimo ir greito džiūvimo.  Aliejaus pagrindą turinčios priemonės lengvai petenka į medienos vidų ir sukuria maksimaliai efektyvią apsaugą. Jos tinka naudoti net ir esant aukštesniam drėgmės lygiui. Kombinuoti impregnantai – šiuolaikinių cheminių junginių pagrindu gaminami mišiniai. Tai labai efektyvios priemonės, tačiau galinčios turėti šiokių tokių naudojimo apribojimų.

Renkantis medienos impregnantą lauko darbams svarbu prisiminti apie šias detales:

  • Vandens pagrindu gaminamos priemonės reikalauja tinkamo išdžiovinimo, jei tokios galimybės nėra – reikėtų rinktis kitokio tipo gaminius.
  • Impregnanto veikimas priklauso ir nuo medienos, kuo ji minkštesnė (pav. drebulė arba alksnis) tuo reikės kokybiškiau ir giliau ją apdirbti. Tvirtesnėms rūšims, kaip ąžuolas arba uosis, pakaks paviršutinio padengimo.
  • Medžiagų kvapas ar cheminė sudėtis labai didelio skirtumo neturi kai kalba eina apie laiuko darbus, tad šis veiksnys neturėtų trukdyti pasirinkimui.