Hortenzija
Namams

Nuosavo namo teritorijos priežiūra

Pastaruoju metu savo nuosavo namo kieme jaučiatės lyg nesavi? Jums atrodo, kad kieme tapo nejauku ir nemiela būti? Jei taip, galbūt jau seniai besirūpinote savo namo teritorijos priežiūra ir tvarkymu? Kaip bebūtų, turėtumėte atminti, kad savo nuosavo namo lauko teritorija būtina rūpintis nuolatos. Tai yra tęstinis ir nuolatinis procesas. Ir tai neabejotinai ypač svarbu šiltuoju metų laiku. Todėl jei dar nespėjote tinkamai pasirūpinti savo namo teritorija, pats metas tai padaryti. O tam, kad viskas būtų kur kas paprasčiau, pateiksime keletą naudingų patarimų, kuriuos galite labai lengvai pritaikyti praktikoje.

Visų pirma turėtumėte labai gerai įvertinti dabartinę savo nuosavo namie teritorijos būklę. Pavyzdžiui, jei žemė niekuomet nebuvo lyginta, tikėtina, kad ji yra kauburiuota ir nelygi. Tai reiškia, kad pirmiausia jums reikėtų pasirūpinti žemės išlyginimu. Kai tai padarysite, būtinai tinkamai pasėkite žolytę. Norint, kad ji augtų kokybiškai, reikėtų pasirūpinti ir jos laistymu. Jei teritorija yra pakankamai didelė, tuomet rankiniu būdu tai daryti yra labai nepraktiška ir sudėtinga. Todėl tokiais atvejais labai praverčia laistymo sistemos įrengimas. Tai leistų automatiškai veikiančios sistemos pagalba reguliariai laistyti savo namo teritorijoje augančią žolę.

Be jokios abejonės, kad jums taip pat reikėtų pasirūpinti ir gėlynais bei krūmynais. Be gėlių jūsų namo kiemas atrodys labai nejaukus ir nemielas. Kaip suformuosite gėlynus ir kokias gėles pasirinksite, priklausys tik nuo jūsų išskirtinių lūkesčių ir individualaus skonio. Tokiais atvejais gali būti pasirenkama hortenzija, magnolijos ar kt. Kaip bebūtų, jei niekuomet iki šiol neauginote gėlių ir nebandėte suformuoti gėlynų savo rankomis, tuomet turėtumėte pasitarti su šios srities specialistais, kurie atsižvelgę į jūsų išskirtinius lūkesčius, pasiūlys pačius tinkamiausius sprendimus.

Taip pat nereikėtų pamiršti ir alpinariumų, kieme esančių laisvalaikio zonų, lauko baldų bei kitų eksterjero detalių, kurios turi tiesioginės įtakos bendrai kieme vyraujančiai atmosferai. Todėl pasistenkite apgalvoti kiekvieną svarbią detalę. Skirkite tam pakankamai daug laiko ir pastangų. Tuomet jums bus kur kas lengviau pasiekti norimą tikslą.