Imontuojami gartraukiai
Namams

Įmontuojami gartraukiai yra tai, ko reikia kiekvienai virtuvei

Ar žinote koks virtuvės prietaisas yra itin naudingas ir tikrai reikalingas kiekvienai virtuvei, tačiau mes apie jo tikrąją naudą susimąstome itin retai? Turbūt pagalvojote apie šaldytuvą, viryklę arba mikrobangų krosnelę, tačiau mes norime šiandien jums papasakoti apie gartraukius.

Jei kiekvienas iš prieš tai išvardintų prietaisų yra naudingas, tai jis tiesiog atlieka savo tiesioginę funkciją, šaldytuvas neleidžia maistui sugesti, mikrobangų krosnelė maistą šildo, o viryklės pagalba mes maistą pagaminame. Tuo tarpu gartraukis tiesiog surenka maisto gaminimo metu atsirandančius garus, tačiau ar tai tikrai yra viskas? Iš tikro, gartraukis yra tas aparatas, kuris gerina mūsų sveikatą, o jei tiksliau – neleidžia jai pablogėti. Gaminant maistą, į aplinką patenka labai nemažai kenksmingų dalelių, dūmų ir kitų sunkiųjų dalelyčių, kurios būna pripildytos namų oro, jei jūs nenaudojate gartraukio, tuomet jos patenka į jūsų plaučius ir visą organizmą. Tuo tarpu, tie, kurie naudoja gartraukius mėgaujasi švariu ir išvalytu oru. Oras, kurį įsiurbia gartraukis yra arba išvalomas per jame esančius filtrus ir vėl gražinamas į patalpą arba tiesiog ortakių pagalbą pašalinamas pro ventiliacijos angas. Abu iš šių būdų ir naudingi jūsų sveikatai, nes jūsų namų ore nebelieka jums kenkiančių dalelių.

Taip pat gartraukiai yra naudingi ir tuo, kad padeda palaikyti švarą jūsų virtuvėje. Jei nenaudojate gartraukių, tuomet turbūt pastebėjote, kad už viryklės ir prie ant prie jos esančių spintelių dažnai atsiranda kažkokios gličios masės ir ja būna padengti visi paviršiai. Tai yra riebalai susimaišę su dulkėmis. Gaminimo metu riebalai patenka į orą, o po to nusėda ant aplinkinių paviršių, susimaišę su dulkėmis jie sudaro gličią masę, kurią yra itin sunku išvalyti, todėl jei norite švarios ir lengvai valomos virtuvės, tiesiog naudokite gartraukį.

Gartraukiai yra kelių tipų, turbūt vieni populiariausių yra įmontuojami gartraukiai, kurie gali būti įmontuoti į spintelės apačią, todėl jų pagalba virtuvės erdvė yra labai optimaliai išnaudojama. Tačiau tai tikrai nėra vienintelis virtuvės ventiliacijos sprendimas kalbant apie gartraukius. Žymiai mažiau populiarūs yra ant lubų pakabinami gartraukiai, jų konstrukcija tęsiasi nuo pat lubų ir užsibaigia optimaliame aukštyje virš viryklės. Šie gartraukiai dažniausiai yra įmontuojami tokiose virtuvėse, kuriose viryklė nestovi prie sienos, tai atviro tipo virtuvės, kuriose maisto gaminimo vieta yra tarsi sala didelėje gyvenamojoje erdvėje. Kiti, žymiai populiaresni gartraukiai yra montuojami prie sienos, jie yra panašūs į tuos, kurie yra montuojami po spintelėmis, tiesiog pastaruoju atveju, prie sienos yra primontuojamos spintelės, o gartraukiai yra įmontuojami į jų apačią, o prie sienų montuojamų gartraukių atveju yra praleidžiamas spintelės komponentas. Žinoma, tokie gartraukiai galbūt ne taip puikiai išnaudoja jūsų virtuvės erdvę, tačiau, jei jums nėra reikalinga papildoma spintelė, tuomet kam apsikrauti papildomais darbais ir spalvų derinimu, tiesiog nusipirkite prie sienos montuojamą gartraukį ir jūsų tikslas bus pasiektas. Mažiausiai populiarūs, bet itin įdomūs yra sieniniai gartraukiai, jie turi būti įmontuojami namo statybos ar atnaujinimo metu. Jie yra naudojami tokiu atveju, kai namo sienose yra ventiliacijos angos ir tai įmanoma padaryti tik tuo atveju, jei viena iš šių angų eina pro sieną, į kurią yra atremta viryklė, tuomet sienoje virš viryklės yra įmontuojamas gartraukis, kuris garus ištraukia tiesiai į sieną, tai yra itin modernus ir įdomus sprendimas, kurį galima pamatyti tik retuose individualiuose namuose.