Laisvalaikis,  Suaugusiems,  Sveikata

Kaip liga praskynė kelią vibratoriams

sekso prekesAr žinai, kad vibratorius moterų namuose atsirado anksčiau už dulkių siurblį ar lygintuvą? Taip taip, kaip pasakytų bet kuris vyras, seksas žinoma atsirado anksčiau už norą tvarkyti namus. Tačiau apie vibratorius senovėje kalbėta ne kaip apie priemonę malonumui suteikti, o kaip apie gydymo priemonę. Tad pažvelkime į vibratorių istoriją ir kokiais būdais jie prasiskynė kelią į kiekvienus namus.

Šiuolaikinis mokslas patvirtino, jog orgazmas padeda atsikratyti streso, orgazmo metu išskiriami hormonai malšina skausmą, mažina nemigą, gerina kraujotaką ir bendrą savijautą. Todėl natūralu, jog XIX a. kuomet apie seksą kalbėti buvo tabu, o užsiimti seksu dėl malonumo buvo gėdinga (mylėjimosi paskirtis buvo tik reprodukcija), orgazmo trukumas pradėjo kelti sveikatos problemas. Žinoma, tuomet tai neįvardinta „orgazmo trūkumu“, o žvelgiama tik į simptonus – irzlumą, abejingumą, isteriją, seksualines fantazijas. Liga tiesiog vadinta „isterija“. Ir gydytojai turėjo rasti būdų ją gydyti.

Isterijos gydymas prasidėdavo nuo rekomendacijos užsiimti seksu su savo vyru. Visgi, turint omeny, jog apie seksą būdavo gėda kalbėti, ši rekomendacija danai nesuveikdavo ir gydytojai turėdavo imtis kitokių gydymo metodų. Pavyzdžiui, gydytojai atlikdavo specialų masažą, kuris privesdavo iki orgazmo. Tačiau veiksmingumas buvo ribotas – baigus gydymo kursą ligos simptomai atsinaujindavo. Kadangi masažai atimdavo daug gydytojų darbo laiko, reikėjo galvoti apie tobulesnius gydymo metodus. Tai ir buvo paskata atsirasti pirmiesiems vibratoriams.

Tačiau pirmieji vibratoriai tikrai nebuvo tokie, kokius dabar matome erotinių prekių parduotuvių lentynose. Tai buvo stalas su jo gale įrengta falo imitacija, kuri buvo „varoma“ garo variklio. Tai tikrai nebuvo tas daiktas, kurį moteris galėtų (o ir noro tam nebuvo) turėti namuose. Tad apsilankymai pas gydytoją kabinete vis dar buvo būtinybė. Tačiau pirmas žingsnis buvo žengtas. O vėliau viskas sparčiai tobulėjo: atsirado elektra pakraunami vibratoriai, pakraunami, su baterijomis. Visgi ilgą laiką vibratoriai buvo išskirtinė gydytojų kabineto „puošmena“ ir tik XX a. pradžioje moterys galėjo įsigyti vibratorių bei tęsti gydymo kursą namuose.

Ilgą laiką vibratorius buvo gydymo priemonė, tačiau moterys visuomet suprato, jog geriausias vaistas yra malonumas. Todėl ir dabar statistiškai kiekviena moteris turi po du vibratorius, o sekso prekės įsigijimas jau nebėra nuodėme ar tabu.