Transportas

Kaip išsirinkti žiemines padangas internetu?

Lietuvoje kalendorinė žiema prasideda gruodžio mėnesį ir baigiasi vasario mėnesį, atėjus pavasariui, ir trunka tik 3 mėnesius. Tačiau žieminis automobilių eksploatavimo laikotarpis mūsų klimato zonoje prasideda anksčiau ir baigiasi daug vėliau.

Mūsų oro sąlygomis rekomenduojama keisti padangas, atsižvelgiant į sezoną, tai ne tik vairavimo komforto garantija, bet ir aukštesnis saugumo lygis kelyje. Tapus naujos automobilių markės savininku, dažnai sunku apsispręsti dėl tinkamos gumos, kokį protektorių pasirinkti, koks turėtų būti padangų standumas ir kitos savybės.

Perkant padangas internetu, jas pasirinkti galima keliais paspaudimais, kataloge yra didžiulis pasiūlymų pasirinkimas, o kvalifikuoti vadybininkai yra pasirengę atsakyti į jūsų klausimus ir padėti išsirinkti.

Renkantis padangas pagal automobilio markę svarbus – sezoniškumas. Internetinėje parduotuvėje pasirinkę padangas pagal automobilio markę, pamatysite keletą tinkamiausių jūsų automobiliui variantų. Paieškos sistema pasiūlys vasarines, žiemines ir visų sezonų padangas jūsų transporto priemonei – automobiliui, autobusui, sunkvežimiui, visureigiui.

Kodėl padangų pasirinkimas pagal automobilių markę yra toks svarbus?

Faktas yra tas, kad kiekvienas padangų modelis skiriasi gumos mišinio sudėtimi, apkrovos indeksu, aukščiu ir skersmeniu, protektoriaus raštu ir tipu, maksimaliu greičiu ir kitomis savybėmis.

Renkantis gumą, svarbu atsižvelgti ir į protektoriaus raštą – guminį sluoksnį, kuris griovelių gylyje gali svyruoti nuo 7 iki 12 mm. Būtent protektorius yra atsakingas už aukštos kokybės sukibimą su kelio danga. Jei padangos žieminės ar universalios, jos turi būti asimetriškos, kai vidinė ir išorinė pusės turi skirtingą struktūrą. Simetriška aprėptis taip pat leidžiama, kai pasiekiamas veidrodinis panašumas iš vienos pusės į kitą. Protektoriaus konstrukcijoje svarbu ne tik modelis, bet ir kryptingumas ar jo nebuvimas. Simetriškos padangos stabilios ant apsnigtos kelio dangos, o asimetriškos padangos saugiai saugo automobilį ant slidžių kelių ir užtikrina patikimą manevravimą.