padangos
Transportas

Kaip išsirinkti patikimas žiemines padangas?

              Važiavimas sningant ar šaltu oru kiekvienam vairuotojui šaltu sezonu neišvengiamas. Kaip ir kiekvienam atsakingam vairuotojui, tikriausiai kyla klausimas, kaip išsiaiškinti, kokias žiemines padangas pasirinkti. Štai patarimas: nekreipkite dėmesio į savo draugus ir šeimą, nes tai ką perka kiti nebūtinai tiks ir jūsų automobiliui. Jūsų giminaitis gali girtis, kad rado nuostabių žieminių padangų, tačiau tai nereiškia, kad jo padangos tinka jūsų automobiliui. Negalime to pasakyti pakankamai – renkantis padangas labai svarbu atsižvelgti į savo transporto priemonės tipą ir vairavimo įpročius. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės rasti tinkamą poreikių ir biudžeto pusiausvyrą perkant kitą žieminių padangų komplektą.

              Žinokite savo padangų dydį. Visų pirma, įsitikinkite, kad žinote savo padangų dydį – tai vienas pirmųjų klausimų, kuriuos jums užduos parduotuvėje. Jūsų žieminės ir vasarinės padangos turi būti vienodo dydžio. Norėdami sužinoti savo padangų dydį, tiesiog pažiūrėkite į šoną. Rasite kodą, panašų į šį: P225/60 R17. Štai kaip perskaityti padangos kodą: 225 – šis skaičius atitinka protektoriaus arba padangos dalies, kuri liečiasi su keliu, plotį milimetrais. 60 – šis skaičius rodo santykį (procentais) tarp padangos viršaus (šoninės sienelės aukščio) ir protektoriaus pločio (sekcijos pločio). 17 – šis skaičius rodo vidinį padangos skersmenį coliais.

               Žinokite, kokiais keliais važiuojate. Tai labai svarbu renkantis žiemines padangas. Ar dažniausiai važinėjate miesto keliais, šalutiniais keliais ar greitkeliais? Jei daug vairuojate, investuokite į aukštos kokybės padangas. Tai ypač svarbu, jei vairuojate kompaktinį automobilį, kuris prastomis sąlygomis dažniau slysta. Pažiūrėkite į padangas. Tai gali atrodyti akivaizdu, bet skirkite laiko eiti į parduotuvę. Galite vizualiai palyginti skirtingų turimų padangų kokybę, ypač griovelius, lankstumą ir šoninį standumą, o tuo pačiu apsilankę fizinėje parduotuvėje, gali rasti žieminiu padangų akcija. Nepamirškite, kad dideli grioveliai užtikrina geresnį sukibimą su žiemos paviršiais ir padeda išstumti sniegą ir slydimą.