Įvairūs

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: parlamentaras inicijuoja tyrimą Seime dėl premjero kabineto remonto už 200 tūkst. eurų

2022 m. sausio 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narys Kęstutis Masiulis, kuris yra Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas, kviečia posėdį, kuriame bus nagrinėjamos premjero kabineto remonto, vykusio 2019 m., aplinkybės. Komisija nagrinės pasirodžiusią informaciją, kad remontą vykdė Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT), o ne Vyriausybės kanceliarija, kuriai pastatas priklauso.

„Vadovybės apsaugos tarnybos misija yra saugoti aukščiausius valstybės pareigūnus, o remontai, gebėjimas atrinkti dizainerius nėra jos stiprioji pusė. Išleista 200 tūkst. eurų, tad visgi suma yra įspūdinga. Už tiek pinigų pastatomi jau įrengti namai. Kabinete įrengtas aukso spalvos čiaupas, marmuro sienos, herbo formos veidrodis. Vargu, ar tokie įvaizdžio sprendimai pretenduotų į prestižines dizaino premijas“, – kalbėjo parlamentaras.

Visus premjero kabineto remonto ir įrengimo pirkimus organizavo ir daugiau nei 200 tūkst. eurų siekusias išlaidas apmokėjo Vadovybės apsaugos departamentas. Jis vėliau Sauliaus Skvernelio vadovautos Vyriausybės iniciatyva pertvarkytas į savarankišką Vadovybės apsaugos tarnybą. Premjero kabineto remonto darbų ir baldų pirkimus VAT įslaptino, nes juos susiejo su žvalgybinio pobūdžio veikla.

„Manau, verta komisijai susirinkti ir aptarti situaciją. Ar VAT veikė profesionaliai, ar nebuvo viešųjų asignavimų naudojimo ne pagal paskirtį, o gal esama ir teisinio reglamentavimo spragų. Aptarsime situaciją, paprašysime atsakyti į klausimus VAT atstovus, Vyriausybės kanceliarijos darbuotojus, galbūt mums paaiškins aplinkybes buvęs vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis“, – sakė K. Masiulis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija