Transportas,  Verslas

Kaip paprastai pervežti jūrinius konteinerius?

Prekių gabenimas jūra konteineriuose yra viena iš jūrų transporto rūšių, kuri šiandien yra labiausiai reikalinga. Konteinerių pervežimas jūra laikomas saugiu, patikimu ir pigiausiu pagal krovinio svorį, bei galimybė pristatyti prekes į sunkiai pasiekiamas vietas.

Svarbu žinoti, kad didžioji dalis draudimų jūrų transportui padengia didelę dalį su šia transporto rūšimi susijusių rizikų, tačiau jie nepadengia nuostolių, atsiradusių dėl netinkamo krovinio gabenimo, įskaitant pakavimą. Tai dar viena priežastis, dėl kurios reikia ypač atsargiai rinktis pakuotes, gabenant produktus jūra.

Yra keletas svarbių ypatybių renkantis jūros transportą:

Drėgmės ir druskingumo lygis didelis,todėl turite ypatingą dėmesį skirti jūrų transporto pakuotėms, nes rūdys ir korozija prekes gali paveikti daug greičiau nei, bet kurioje kitoje transporto priemonėje.

Jūriniuose konteineriuose, kurie yra dažniausiai naudojami gabenant krovinius jūra, temperatūra gali pasiekti maksimalias tiek šalčio, tiek šilumos skales.

Jūrų transportu konteineriai gabenami ir dedami kranais, o tai kartais gali sukelti staigų prekių judėjimą, todėl reikia atsižvelgti ar tai neturės įtakos gabenamoms prekėms.

Jūrų konteineriai yra svarbiausias jūrų transporto pakuočių elementas. Jie gaminami pagal ISO (Tarptautinės standartizacijos organizacijos) standartą. Štai kodėl jie dar vadinami ISO konteineriais.

Dėl savo tvirtumo jie idealiai tinka išvengti galimų pažeidimų, atsirandančių dėl staigių prekių judėjimo pakraunant ir iškraunant.

Be to, tarp skirtingų konteinerių tipų galima pasirinkti šaldytą jūrinį konteinerį, su kuriuo galime išvengti ekstremalių temperatūrų.

Tvirtinimo sistemos naudojamos pritvirtinti krovinį konteinerio viduje ir taip išvengti žalos, kurią sukelia staigūs pakrovimo ir iškrovimo judesiai. Tarp svarbiausių yra: švartavimo diržai, oro pagalvės, plieniniai trosai, medinės atramos ir kt.

Transportavimo jūra kainos priklauso nuo:

krovinio rūšies;

prekių surinkimo ir pristatymo vietų;

tam tikro sezono tarifai;

sutartos gabenimo sąlygos (trapios, greitai gendančios, didelių gabaritų).

Tai itin patogu didelius krovinius gabenančioms įmonėms, nes didelių gabaritų didelio kiekio krovinių gabenimas sausuma vienu kartu sunkiai įsivaizduojamas.