Įvairūs

„BaltCap“ Lenkijoje finansuos 2,6 milijono eurų vertės gatvių apšvietimo projektą

Didžiausio Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma Lenkijos bendrovė IZIM pasirašė privačios ir viešosios partnerystės (PPP) sutartį su Lenkijos miesto Kobylnicos savivaldybe. Sutartimi IZIM įsipareigoja įrengti ir prižiūrėti modernią gatvių apšvietimo infrastruktūrą 12-oje savivaldybei priklausančių gyvenviečių.  Projektu siekiama didinti bendruomenės saugumą, taupyti energiją bei saugoti aplinką. 

Projekto vertė siekia 12 mln. Lenkijos zlotų (2,6 mln. eurų) ir tai yra didžiausias pagal vertę apšvietimo projektas Lenkijoje, įgyvendinamas PPP formatu.  

IZIM įsipareigojo suprojektuoti, finansuoti ir įrengti LED žibintų tinklą šalia Kobylnicos savivaldybės prižiūrimų gatvių ir užtikrinti šios infrastruktūros priežiūrą per artimiausius 12 metų. 

Iš viso bus įrengta daugiau nei 800 modernių ir taupiai energiją naudojančių LED žibintų, kurie apšvies maždaug 30 kilometrų kelių.  Infrastruktūros projektavimas ir statyba truks 12 mėnesių. 

„Tai jau antrasis „BaltCap“ PPP projektas Lenkijoje ir jis akivaizdžiai demonstruoja šios šalies municipalinės valdžios lankstumą bei atvirumą, ieškant geriausių sprendimų bendruomenės labui. Bendradarbiavimo su privačiu sektoriumi siekiama įvairiose miesto ūkio srityse, todėl mes dalyvaujame dar keliuose atrankos konkursuose Lenkijoje ir tikimės įgyvendinti daugiau ilgalaikių  infrastruktūros gerinimo projektų. Tokia partnerystė miestams leidžia neprarasti plėtros galimybių net ir neramiais laikais“, – pažymėjo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis. 

Kobylnicos savivaldybės vadovas Leszekas Kulinskis pažymėjo, kad gatvių apšvietimo infrastruktūra padidins bendruomenės saugumą ir leis sutaupyti – modernūs LED žibintai sunaudoja 50-70 proc. mažiau elektros energijos ir yra efektyviau išnaudojami, nes visa infrastruktūra yra valdoma iš vieno centro. „Sistema, pavyzdžiui, leidžia mažinti apšvietimo intensyvumą gilią naktį ir taip sutaupyti. Be to, šis projektas itin laukiamas naujai plėtojamuose miestų rajonuose“, – sakė L.Kulinskis. 

„BaltCap Infrastructure Fund“ pernai taip pat investavo į 2 mokyklų, sporto salės ir kultūros rūmų atnaujinimą Lenkijos Mielno mieste. Šio PPP projekto vertė – daugiau nei 4 mln. eurų. 

Apie „BaltCap” 

„BaltCap“ yra didžiausias nepriklausomas privataus  kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse, veikiantis nuo 1995 metų. „BaltCap“ yra investavęs į daugiau nei 70 Baltijos šalyse įsikūrusių įmonių. 

„BaltCap“ 100 milijonų eurų dydžio fondą „BaltCap Infrastructure Fund“ įsteigė investicijoms  į  transporto, atsinaujinančios energetikos, energetinio efektyvumo ir savivaldybių infrastruktūros plėtrą ir atnaujinimą. Į 20 metų trukmės fondą investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai. Bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos pensijų fondų investicijos į BInF sudaro 60 proc. visų investicijų – tai yra didžiausia vietinių pensijų fondų investicija į vieną fondą per visą Baltijos šalių pensijų fondų istoriją. 20 mln. eurų į fondą investavo Europos investicijų bankas, kurio finansavimą garantuoja Europos strateginių investicijų fondas (EFSI) – pagrindinis Investicijų Europai plano (žinomo, kaip Junkerio planas) elementas. 20 mln. eurų taip pat investavo ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB).  

Daugiau informacijos:

Vaidotas Vyšniauskas

Publicum FComm

 v.vysniauskas@publicum.lt

 Tel.: +37061273474

 

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum”