Verslas

Kaip išsirinkti kėdę biurui?

Stebint biuro baldų, o tame tarpe ir biuro kėdžių tendencijas, tenka pripažinti, kad ši sritis yra itin dinamiška. Tokia dinamiška, kad šiandien jau neįmano nusakyti, kokia ta biuro kėdėturi būti.

Galbūt tai skamba kiek neįprastai, tačiau taip iš tiesų yra. Penkių darbo dienų savaitę biure dirbantis darbuotojas biuro kėdėje praleidžia didžiąją dalį savo laiko. dažnu atveju tai sudaro daugiau valandų nei miegas. Todėl biuro kėdėms šiuo metu skiriama išties daug dėmesio.

Kurį laiką šios kėdės buvo gaminamos integruojant į jas kuo daugiau funkcijų, nes buvo manoma, kad funkcionalumas yra svarbiausia. Tačiau tai – tik dalis tiesos, kadangi sveikatos specialistai visuomet sutarė dėl vieno – tai ergonomiškumo. Ši tendencija išliko iki šių dienų ir galima sakyti, kad šiandien tai yra svarbiau nei funkcionalumas.Tiesa, kuo kėdė yra modernesnė, vadinasi tuo didesnės investicijos į jų kūrimą yra skiriamos. Todėl kėdės kaina gali taptisvarbiu rodikliu ar kriterijumi, renkantis kėdę biurui.

Biuro kėdes projektuojantys dizaineriai glaudžiai bendradarbiauja su sveikatos specialistais ir savo kuriamuose kėdžių projektuose siekia maksimaliai pritaikyti jų rekomendacijas. Galbūt dėl to šiandien jau nėra tiek svarbu, kiek funkcijų ir rankenėlių turės kėdė, o jos ergonomiškumas. Tobulai pritaikytas kėdės modelis gali neturėti net atlošo, tokias kėdes jau labai seniai naudoja daugelis grožio srities specialistų.

Tačiau kalbant apie kėdę biurui ar darbo kambariui, labai svarbu, kad ji būtų patogi. Šiandien jau kalbama apie kėdes be jokių reguliavimų, intuityviai prisitaikančias ir taip patenkinančias žmogaus fizinio komforto poreikius. Tačiau už viską svarbiau yra kūno pozicijos keitimas, teisinga sėdėjimo poza bei pakankamas ir reguliarus judėjimas darbo metu.