Namams

Kaip dažnai reikia skalbti ar valyti?

Kada skalbti kelnes, daug maž atsipaistome, tačiau kada skalbti patalynę, kaip dažnai valyti piniginę (taip, ją valyti reikia), kiekvienas turi savo nuomonę Pabandysime apibendrinti specialistų patarimus kada ką reikėtų valyti.

Kaip dažnai skalbti paklodes ir užvalkalus?

Patalynę reikėtų pervilkti ir išskalbti kartą per savaitę. Ir nors kai kurie ginčijasi, jog patalynė taip greitai neišsipurvina, tačiau ant jos kaupiasi ne tik purvas, tačiau ir mirusios odos dalelės, patalynės erkutės, kurios alergiškiems žmonėms sukelia daug nemalonių pojūčių. Todėl kartą per savaitę ar 10 dienų reikėtų pasikeisti patalynę ir ją išskalbti kiek aukštesnėje temperatūroje (apie 40-60 priklausomai nuo medžiagos tipo, sekite instrukcijas etiketėse).

Kaip dažnai valyti pagalves?

Tyrimais nustatyta, jog per keletą mėnesių pagalvės svoris juntamai padidėja, dėl joje susikaupusių dulkių ir nešvarumų. Todėl kartą per 6 mėnesius reikėtų išskalbti ir pagalves. Skalbiant namuose reikėtų rinktis švelnų skalbimo rėžimą, porą kartų perskalauti ir išdžiovintų. Rinkitės šiltą dieną skalbimui, kad pagalvės greitai galėtų išdžiūti saulėje.

Kaip dažnai skalbti liemenėlę?

Elastikui, kuris naudojamas liemenėlių siuvimui, reikalingas laikas atsistatyti.Todėl nerekomenduojama daugiau nei dvi dienas iš eilės nešioti liemenėlę. Tad jų reikia turėti bent kelias ir nešiojant pakaitomis, kartą kas 4 nešiojimus skalbti įprastu skalbimo režimu.

Kaip dažnai valyti čiužinį?

Nebijokite, čiužinio kišti į skalbimo mašiną nereikia. Kartą per pusmetį reikia siurbliu nusiurbti visą čiužinio paviršių, ir drėgna šluoste nuvalyti dėmes, jei jų yra. Jei čiužinys turi įvalkalą, galima nuvilkti ir išskalbti skalbimo mašinoje.

Kaip dažnai valyti piniginę?

Ar žinote, jog pinigai yra pats nešvariausias dalykas? Neskaitant tualeto dangčio ir mobiliojo telefono. Taigi, piniginę reikia taip pat valyti. Jei piniginė odinė, galima valyti su valymo priemonėmis skirtomis odai, arba drėgnomis servetėlėmis, neturinčiomis sudėtyje alkoholio. Jei piniginė medžiaginė – ją galima tiesiog išskalbti. Tai reikėtų daryti bent kartą per dvi savaites.