Įvairūs

Ką skaityti vasarą: namuose, sodyboje, prie ežero ar lietui lyjant?

Žadėjote per atostogas perskaityti visas susikaupusias knygas, naujienas ir klasiką? Linkime šių pažadų neužmiršti! Leiskitės į literatūrinę kelionę, kad ir kur bebūtumėte! Mėgaudamiesi saulės spinduliais prie jūros, lietaus barbenimu į palangę, jaukiais vakarais sodyboje ar vasariškais skersvėjais namuose… Ilgos dienos ir šviesūs vakarai net ir darbo dienas apgaubia atostogų aura. Vasara – puikus metas nepakartojamoms istorijoms!

Literatūrinių atradimų sąrašą sudarė interneto knygynas Patogupirkti.lt. Pažadame, geros knygos padės atsipalaiduoti, sužinoti naujų dalykų ir patirti jaukių akimirkų!

Jane Austen „Nortangerio abatija“ – gotikinių meilės romanų satyra

Tą vasaros vakarą, kai už lango griaudės perkūnija, o vėjas medžius lenks iki žemės, bus sukurta puiki atmosfera gotikiniam romanui arba jo parodijai. Būtent tokia yra Jane Austen „Nortangerio abatija“.

Autorės romanai garsūs tuo, kad ji drąsiai šaiposi iš visuomenės, kurią aprašo. Tačiau šioje knygoje kliūva ne tik veikėjams, jų moralei, bet ir visam literatūriniam žanrui. „Nortangerio abatija“ – puiki gotikinio meilės romano satyra, primenanti, kad grožinės literatūros knygos ir tikras gyvenimas – du skirtingi dalykai.

Septyniolikmetė Ketrina Morland yra jauna, žavi ir pamišusi dėl paslaptingų romanų. Atostogaudama mergina susipažįsta su jaunuoju Henriu Tilniu, o jo tėvas pakviečia merginą pasisvečiuoti Nortangerio abatijoje.

Besisvečiuodama Ketrina jaučiasi tarsi jos mylimų romanų herojė. Kiekviename žingsnyje mergina įžvelgia blogį ir sąmokslus, o laki fantazija pakursto mintis, kad jos mylimojo tėvas nužudė arba abatijoje įkalino savo žmoną. Žinoma, šią mįslę reikia įminti!

Muriel Barbery „Ežio elegancija“ – nepaneigiamas lakios lyriškos vaizduotės įrodymas

Vasara įkalino namuose? Pykstate ant visų atostogaujančių? Interneto knygynas Patogupirkti.lt rekomenduoja atsiversti knygą, kurios veikėjai panašūs į jūs – jaučiasi įstrigę.

Renė – prašmatnaus Paryžiaus turtuolių daugiabučio sargė. Ji intelektuali, išsilavinusi ir pranokstanti daugelį namo gyventojų. Tačiau moteris savo protą slepia ir apsimeta tuo, ko iš jos tikisi – kvailoka, kuklia, nereikšminga žemiausios grandies darbuotoja.

Kita veikėja – Paloma – turtingų tėvelių duktė. Ji iš visų jėgų stengiasi įsijausti į tikros paauglės vaidmenį, tačiau ne pagal metus protinga mergaitė jaučia suaugusiųjų gyvenimo būties beprasmybę ir tuštumą. Ar verta dėl to gyventi? Trylikametė taip nemano.

Šias dvi giminingas sielas apjungia trečias personažas – naujas namo gyventojas, paslaptingasis meno mylėtojas japonas Odzis.

Muriel Barbery romano „Ežio elegancija“ veikėjų lūpomis kalba apie meno prigimtį, tuštybę, nagrinėja egzistencines bei filosofines temas. Knygoje netrūksta sąmojo, jautrumo ir švelnumo. Tikra ežio elegancija!

Kate Spicer „Dingo šuo“ – duoklė neblėstančiai vilčiai

Ar teko keiksnoti viešbučius ir kitas apgyvendinimo vietas, kurios nepriima gyvūnų? Atostogos sugadintos ir tuo metu galėjo kilti mintis, kad gal jums visai nereikia šuns. Skaitykite Kate Spicer knygą „Dingo šuo“ ir tikrai pakeisite nuomonę.

Knygos veikėjos Keitės gyvenimas iš pažiūros puikus. Ji rašo prašmatniems žurnalams, turi jaunesnį vyrą, tačiau tuštumą ir nepasitenkinimą kasdienybe slopina alkoholiu bei narkotikais. Visa tai pasikeičia, kai jos namuose atsiranda aptriušęs šuo Volfis.

Tačiau laimė trunka neilgai, nes Volfis pradingsta…

Ši knyga yra apie besąlygišką gyvūno meilę ir meilės galią gydyti mus nuo savęs pačių. Kokybišku humoru pagardintas kūrinys patiks tiek gyvūnų mylėtojams, tiek ieškantiems įkvėpimo keisti savo gyvenimą. Vasara tam – puikus metas!

Ignė Ale „Tarp A ir B“ – pasiilgusiems romantikos

Vasarą prie jūros, lietui lyjant už lango, per atostogas, darbo dienomis… Mums visiems ir visada reikia meilės. Na, bent trupučio romantikos, to širdies virpesio, drugelių pilve… Ir šį jausmą vėl išgyventi padės debiutuojančios lietuvių autorės Ingės Ale romanas „Tarp A ir B“.

Ana turi draugę, darbą, hobių. Tačiau ji jaučiasi užstrigusi rutinoje. Pažįstama? Liūdną gimtadienį praskaidrina žinia, kad į Lietuvą grįžta jos pirmoji meilė Benas. Vienišas! Ir ji vieniša… Du plius du… Tačiau dėmesį netikėtai ima blaškyti ir gražuolis kaimynas Aleksas, karštas kandidatas vasaros nuotykiui!

„Tarp A ir B“ – jauki istorija, kuri praskaidrins nuotaiką ir leis bent trumpam pabėgti nuo rutinos ir pasvajoti apie tą nepakartojamą pirmąją meilę.

Anne Tyler „Tik vienas žingsnis“ – apie artimo ryšio ilgesį

Atradote laiko skaityti grožinę literatūrą, tačiau norite rimtesnio romano? Patogupirkti.lt rekomenduoja atkreipti dėmesį į Pulicerio premijos laureatės Anne Tyler knygą „Tik vienas žingsnis“. Autorė romane pasakoja apie antrąsias galimybes ir visus skirtingus žmones vienijantį artimo ryšio ilgesį.

Pagrindinis veikėjas Mika Mortimeris skiriasi nuo aplinkinių. Nors jis turi merginą, būrį dievinančių seserų, jis yra įpročių vergas, o gyvenimas gana nuobodus ir ribotas. Mika dirba daugiabučio prižiūrėtoju bei informacinių technologijų ekspertu. Jis keliasi tuo pačiu laiku, lygiai taip pat atlieka dienos ritualus…

Vieną dieną griežtą rutiną sugriauna net keli įvykiai. Iš pradžių draugė praneša gluminančią žinią, o ant jo paties buto slenksčio pasirodo jaunuolis, kuris teigia, kad yra Mikos sūnus. Kaip įmanoma susitvarkyti su visais užgriuvusiais pokyčiais?

Autorė pateikia taiklių įžvalgų apie šiuolaikinių žmonių kasdienį gyvenimą, problemas ir kiekvieno iš mūsų unikalumą.

Natalie Jenner „Džeinės Osten draugija“ – gydanti knygų galia

Debiutinis rašytojos Natalie Jenner romanas „Džeinės Osten draugija“ apjungė net keletą patrauklių dalykų: asmenines personažų istorijas ir meilę literatūrai. Šioje knygoje kiekvienas ras sau kažką artimo.

Antrasis pasaulinis karas baigėsi. Žmonės bando išsigydyti žaizdas ir gyventi toliau. Tačiau, mažo Anglijos kaimelio Čotono gyventojai žino, kad tai nėra paprasta.

Čotone kadaise gyveno Džeinė Osten. Karo nukankintų gyventojų kasdienybę sukrečia netikėta žinia: paskutiniai Džeinės Osten namai bus parduoti! Norėdami išsaugoti bent menkus rašytojos paveldo likučius jos kūrybos gerbėjai pradeda burtis į grupę.

Taip pamažu susikuria „Džeinės Osten draugija“, kurią sudaro marga puokštė gyventojų: ūkininkas, kaimo gydytojas, kino garsenybė, našlė ir kiti. Šiuos skirtingus žmones vienija meilė Osten kūriniams.

Romanas rekomenduojamas visiems, ieškantiems šiltos, jaukios istorijos apie žmonių tarpusavio ryšius ir knygas.

Elizabeth Strout „Olivija Kiteridž“ – Pulicerio premijos laureatės įžvalgos apie žmogaus būsenas

Elizabeth Strout už „Oliviją Kiteridž“ pelnė prestižinę Pulitzerio premiją, o knyga patiko ne tik kritikams, bet ir skaitytojams.

Autorė nukelia į mažą JAV miestelį, kuriame gyvena labai komplikuota asmenybė – Olivija Kiteridž. Romanas sudarytas iš trylikos pasakojimų. Vienuose Olivija groja pirmu smuiku, kituose apie ją išgirstame iš įvairių personažų. Detalė po detalės ir prieš akis veriasi pilnas sudėtingos moters paveikslas.

Knyga talpina daug: pasakojimus apie moterį, santuoką, šeimą, vaikų ir tėvų santykius, motinišką meilę, vienatvę, pokyčių baimę.

Pagal šį romaną sukurtas ir HBO serialas, kuris pelnė net aštuonias Emmy statulėles. Tad perskaitę knygą, pažintį tęskite ir ekranuose!

Madeline Miller „Achilo giesmė“ – šiuolaikinė Antikos mitų interpretacija

Spėjame, kad mokykloje Antikos mitai susižavėjimo nekėlė, o namų  darbams užduoti Homero kūriniai varė į neviltį? Kviečiame į šio legendinio autoriaus kūrybą pažiūrėti kitaip. Autorės Madeline Miller kūrinį „Achilo giesmė“ įkvėpė būtent „Iliada“.

Rašytoja atgaivina bei talentingai improvizuoja vieną Trojos karo epizodą.

Patroklas – nerangus jaunas princas. Užsitraukęs nemalonę jis yra ištremiamas į karaliaus Pelėjo ir jo tobulo sūnaus Achilo rūmus. Vaikinai galėjo ir prasilenkti, tačiau Achilas apsiima globoti garbę praradusį princą. Treniruodamiesi ir kartu mokydamiesi jie išauga į dailius jaunus vyrus, o tarpusavio ryšys peržengia paprastos draugystės ribas.

„Achilo giesmė“ – jaudinanti ir kvapą gniaužianti Trojos karo interpretacija, istorija apie tyrą jaunuolių meilę ir iššūkius, kuriuos meta priešai bei lemties deivės. Homero kūriniai įkvėpė daugybę autorių, tačiau tik Madeline Miller sugebėjo į legendą pažvelgti iš naujos perspektyvos – Achilo mylimojo Patroklo akimis.

James Nestor „Kvėpavimas“ – visiems, kurie kvėpuoja

Vasara – ne tik lengvų romanų metas. Tai ir puiki proga sužinoti daugiau! Jums visada pasitarnaus mokslo populiarinimo knygos. James Nestor „Kvėpavimas“ – „New York Times“ bestseleris, kurį perskaitę niekada nebekvėpuosite kaip anksčiau.

Remdamasis pulmonologijos, psichologijos, biochemijos ir žmogaus fiziologijos tyrimais autorius keičia mūsų supratimą apie dalyką, kuris laikomas įgimtu gebėjimu.

Senas ar jaunas, lieknas ar apkūnus, linksmas ar liūdnas – nesvarbu, koks esate šiandien. Visus mus vienija bendras gebėjimas – mes kvėpuojame. Ir dietos, mokslai bei sportas tampa nereikšmingi, jei nemokate kvėpuoti. Deja, žmogus to nebemoka.

Ir kas gi čia tokio sudėtingo? Įkvepi, iškvepi ir tai kartoji dešimtis tūkstančių kartų per dieną. Tačiau James Nestor teigia, kad mūsų įkvėpimai tampa paviršutiniški, greiti, netaisyklingi, dėl to kenčia sveikata ir gyvenimo kokybė.

Knyga „Kvėpavimas“ apjungia modernią mediciną, senovines praktikas ir asmeninius žurnalisto James Nestor eksperimentus. Pabaigoje rasite patarimų rinkinį ir įvairių kvėpavimo technikų, kurias galėsite praktikuoti.

Adele Faber, Elaine Mazlish „Mano vaikai nesipyksta“ – taikūs vaikai, ramūs tėvai

Taip ilgai svajojote apie atostogas, o dabar du maži peštukai neduoda ramybės? Ar jie gali liautis ir nesipykti? Tikrai taip! Ir naudingų patarimų rasite bendravimo psichologijos eksperčių Adele Faber ir Elaine Mazlish knygoje „Mano vaikai nesipyksta. Kaip padėti savo vaikams gyventi taikiai, kad ramiai gyventumėte ir jūs“. Atsiverskite darbo dienomis ir iki atostogų jau žinosite, ką daryti!

Autorės atskleidžia, kad nuolatiniai konfliktai tarp brolių ir seserų nėra neišvengiama šeimos gyvenimo rutina. Vaikai gali išmokti gyventi taikiai ir psichologės pasakoja, kaip to pasiekti.

Tėvai ras patarimų, reikalingų įveikti brolių ir seserų konfliktus, skatinti bendradarbiavimą, mažinti konkurenciją ir padėti vaikams patirti savo ypatingų santykių džiaugsmus.

Aprašytos patirtys nuramina, keičia požiūrį į vaikų tarpusavio ryšio suvokimą ir paaiškina jų konfliktų kilmę bei tėvų vaidmenį. Autorės skatina vaikų savarankiškumo ugdymą, problemų sprendimo įgūdžių lavinimą, tėvų kaip mokytojų vaidmenį. Tėvai leidinyje ras daug naudingų minčių, realių situacijų pavyzdžių bei veiksmingų sprendimų.

Tikimės, kad šis sąrašas pasufleravo, ką skaityti vasarą. Skaitykite pajūryje, hamake, namuose, kaime ar kalno viršūnėje! Tinkamą knygą galime pasiūlyti kiekvienam momentui!

Pranešimą paskelbė: Giedrė Striogaitė, UAB „Patogu pirkti“