Maistas

Ką reikia valgyti per pietus?

Valgyti pietus yra nepaprastai svarbu. Tai pagrindinis dienos valgis , kuriam nemažai žmonių niekaip negali skirti laiko. Žmogus, nepavalgęs pietų, dažniausiai būna irzlus, jaučiasi pavargęs, alkis trukdo jam susikaupti. Kitą vertus, pernelyg riebūs, greiti pietūs gali apsunkinti organizmą ir tada būti labai mieguisti ir pavargę. Taigi ką reikia valgyti per pietus, kad jaustis kuo geriau ir energingiau?

Dienos pietūs cancanPietauti yra labai svarbu, nes daug žmonių, kai dirba arba mokosi, nepajaučia alkio, o sugrįžę namo persivalgo per vakarienę. Tai yra labai nesveika, nes taip apkrauname skrandį, kuris nespėja taip greitai suvirškinti tiek maisto prieš miegą. Virškinamas maistas gali pakenkti miego kokybei, priverčia mus jaustis mieguistais ir pavargusiais. Visų šitų problemų priežastis – netinkama mityba.

Dažnai žmonės nevalgo pietų, nes mano, kad po jų apsunks ir negalės normaliai dirbti. Tai dažniausiai sukelia greitas, riebus maistas. Jei pietums valgysite daug daržovių, o skysčius gersite prieš valgant, o ne valgio metu, tai jausitės labai žvalūs ir energingi. Šviežios daržovės pagerina skrandžio ir žarnyno veiklą. Norint sveikų ir nepaprastai skanių pietų, daržoves derinkite su liesa mėsa, žuvimi. Svarbiausia yra pasistengti, kad maistas pietums nebūtų riebus. Riebus maistas  sulėtina skrandžio veiklą ir jį apsunkina. Tačiau nereikia pamiršti, kad nors sveiki, pietūs turi būti gausūs. Suvalgius per mažai jausite alkį ir nuolat norėsite užkandžiauti.

Iš esmės nėra skirtumo, kaip norite pietauti: atsinešę maisto iš namų ar valgyti kavinėje, restorane. Svarbiausias yra maisto pasirinkimas. Greitus ir sveikus pietus namuose pasigaminti yra labai lengva, o jeigu norite sutaupyti laiko, truputis daržovių su liesa varške neapsunkins jūsų skrandžio, tačiau suteiks daug reikalingų jėgų. Restoranų bei kavinių pasirinkimas yra labai didelis. Geriausias variantas sveikiems pietums būtų liesa mėsa su grikiais, salotos bei jums patinkantis padažas. Jei nenorite gaminti, dar viena alternatyva yra užsisakyti pietus internetu. Suradę gerą maisto užsakymo tinklapį galite užsisakyti skanius ir sveikus pietus tiesiai į namus arba biurą. Pavyzdžiui, cancan dienos pietūs yra labai sveiki, maistingi, skanūs ir net paskirstyti kiekvienai savaitės dienai už labai prieinamą kainą. Tereikia paskambinti nurodytu telefonu arba užsisakyti norimą maistą interneto tinklapyje.

Jeigu visgi nusprendėte, kad šie variantai jums netinka ir maistą norite gaminti patys, išsirinkite kokią nors liesą mėsa, kaip vištiena arba kalakutiena, paruoškite ją su mėgstamu garnyru ir daug salotų. Protingai paruošę patiekalus ir visą tai skaniai pagaminę turėsite sveikus, maistingus pietus, kurie neapsunkins skrandžio ir jausitės sotūs. Jeigu nežinote, kokį patiekalą pagaminti, suraskite receptų knygą arba pasidomėkite internete bei nebijokite paeksperimentuoti: sujungus jums patinkančius produktus su neįprastais prieskoniais galėsite sukurti unikalų ir nepaprastai skanų patiekalą.