Paslaugos

Internetinė parduotuvė – jūsų verslo žingsnis į priekį

21 amžiuje vis daugiau ir daugiau verslų persikelia į internetines platformas. Šalyje atsiradus Covid-19 didžioji dalis parduotuvių buvo uždaroma, todėl tai buvo tinkamiausias prisitaikymas norint išsaugoti savo verslą. Elektroninės parduotuvės buvo kuriamos itin staigiai ir dideliais kiekiais, todėl ne visos atitiko kokybiškos internetinės parduotuvės reikalavimus. Paprastai, kiekvien internetinė parduotuvė turi pasižymėti šiomis savybėmis:

·         Tinkamai sugeneruotas automatinis atsiskaitymas už prekes ar paslaugas

·         Įvairių pristatymo būdų pasirinkimas (kurjeris, paštomatai, paštai, atsiėmimas vietoje)

·         Logiškas prekių išdėstymas

·         Teisingas automatinis prekių likučio skaičiavimas

·         Tinkamas grupavimas pagal kategorijas bei prekių variantų pasiūlymai atsižvelgiant į tam tikrus prekių parametrus

·         Greitai funkcionuojanti internetinė parduotuvė

·         Automatiškai siunčianti užsakymo patvirtinimo laiškus elektroninė parduotuvė

·         Elektroninė parduotuvė, kuri geba automatiškai apskaičiuoti apyvartas

Apibendrinant šias savybes – elektroninė parduotuvė turi būti tiek patogi naršyti ir užsisakinėti vartotojams, tiek naudinga ir patiems savininkams.

Kiek laiko trunka sukurti elektroninę parduotuvę?

Kiekvienos internetinės parduotuvės kūrimas trunka skirtingai. Dažniausiai tai priklauso nuo prekių ar paslaugų kiekio, specialisto kompetencijos, užsakovo pageidavimo, specifinių parduotuvės savybių, kategorijų bei variantų kiekio, na ir žinoma nuo to ar internetinė parduotuvė kuriama pagal šabloną ar pasitelkiant programavimo žinias. Paprastai kūrimo procesas trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

Kiek kainuoja internetinės parduotuvės kūrimas?

Kaip ir kūrimo laikotarpis, taip ir kaina – kiekvienam projektui ji skirtinga ir priklauso nuo projekto apimties bei dizaino parinkimo. Kaina Lietuvos rinkoje paprastai prasideda nuo 400 eurų. Į šią kainą būna įskaičiuotas Domenas, talpinimo planas, prekių bei jų aprašų sukėlimas į elektroninę parduotuvę, taip pat kategorijų sukūrimas, prekių skirstymas pagal variantų galimybes, dizaino pritaikymas ir pan.

Užsienyje internetinės parduotuvės kūrimas – daug brangesnis dalykas. Čia kainos prasideda apytiksliai nuo tūkstančio eurų ir kiekvienas galimai įtakojantis faktorius kelia paslaugos vertę. Svetainės sukuriamos per panašų laikotarpį kaip ir Lietuvoje. Dėl šios priežasties daugelis lietuvos specialistų orientuojasi į užsienio rinką ir stengiasi bendradarbiauti su kitos šalies vartotojais.