Įvairūs

Karšta žiema: 2021-ųjų pradžioje „Luminor“ išdavė dvigubai daugiau būsto paskolų nei pernai

Metų pradžia būsto paskolų finansavimo rinkoje dažniausiai būna ramesnė – po šventinio dovanų maratono ateina taupymo metas. Tačiau COVID-19 pandemija pakeitė šią tendenciją – „Luminor“ banko duomenimis, šių metų sausio ir vasario mėnesiais dėl paskolos nekilnojamajam turtui įsigyti į banką kreipėsi dvigubai daugiau asmenų nei pernai. Iš viso šiemet būstui įsigyti jau paskolinti 73 milijonai eurų, tuo tarpu tokiu pat metu pernai buvo sudaryta būsto paskolų sutarčių už daugiau nei 39 milijonus eurų.

„Sausio ir vasario mėnesiai paprastai būna ramesni – pernai tokiu metu sulaukėme apie 4000 paraiškų. Šių metų pradžia buvo išties karšta – jau konsultavome daugiau nei 8000 klientų ir išdavėme 73 milijonus paskolų. Vidutinė paskolos suma šių metų pradžioje buvo apie 23 proc. didesnė nei tuo pačiu metu pernai. Rezultatai puikūs, tačiau judėjimas viena kryptimi turi ir savų rizikų, todėl klientams visuomet patariame rinktis įvairesnius investavimo instrumentus ir gerai įvertinti savo pajamų tvarumą – jeigu nesate tikri, ar jūsų pajamų lygis išliks toks pat, naujų įsipareigojimų geriau neprisiimti“, – sako „Luminor“ būsto kredito produkto vadovas Andrius Kvakšys.

„Luminor“ duomenimis, 2020 metų sausio – vasario mėnesiais buvo sudaryta daugiau nei 500 paskolų sutarčių, o išduotų paskolų suma sudarė 39 milijonus eurų. Vidutinė būsto paskolos suma pernai metų pradžioje buvo apie 69 tūkst. eurų, o šiemet gyventojai vidutiniškai skolinasi apie 85 tūkst. eurų. Per šių metų sausio ir vasario mėnesius sudaryta daugiau nei 800 sutarčių ir išduota 73 milijonai eurų paskolų.

„Vertindami klientų galimybę gauti paskolą remiamės Lietuvos banko Atsakingojo skolinimo nuostatais, skaičiuojame asmens gaunamų pajamų ir jau turimų įsipareigojimų santykį, analizuojame pajamų tvarumą. Mums svarbu, kad klientas galėtų oriai gyventi, džiaugtis naujais namais, o ne kartu su jais įsigyti ir didelių finansinių sunkumų“, – pabrėžia A. Kvakšys.

Karantino metu ribojant tiesioginių kontaktų skaičių, „Luminor“ banko darbuotojai klientus konsultuoja nuotoliniu būdu. Pernai nuotolinių konsultacijų dėl būsto paskolų per mėnesį būdavo apie 2400, o šiemet per mėnesį jų įvyksta daugiau nei 4000.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2020 m. gruodžio 31 d. turėjęs 16,1 proc. indėlių ir 17,2 proc. paskolų rinkos dalį. Daugiau nei 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 900 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 22,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum“