Finansai

Ilgalaikė paskola gali būti suteikiama ne vienam dešimtmečiui

Ilgalaikė paskolaKai ieškote ilgalaikės paskolos, turite gerai išanalizuoti rinką ir finansines paslaugas joje siūlančius ūkio subjektus. Labai svarbu žinoti kiekvieno iš jų siūlomas sąlygas tam, kad galėtumėte rasti sau pigiausią ir palankiausią variantą. Žinoma, nereikia galvoti, kad ilgalaikė paskola yra suteikiama bet kuriam asmeniui ir vos tik jam panorėjus. Tai ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, todėl, prieš suteikiant tokią paskolą, atsižvelgiama į daug svarbių veiksnių.

Pavyzdžiui, jei turite pakankamai gerai apmokamą darbą, t.y. kuriame jūsų atlyginimas yra kur kas didesnis už vidutinį Lietuvos gyventojo mėnesio atlyginimą, tai dar nereiškia, kad būsite tinkamas kandidatas norimo dydžio paskolai gauti. Atsižvelgiant į tai, kad pageidausite įsipareigoti ilgesniam nei įprasta terminui, galima daryti prielaidą, jog iš kreditoriaus skolinamasi suma bus tikrai nemenka ir viršys šimtą tūkstančių litų.

Tokio dydžio paskolos nereikėtų painioti su greituoju kreditu, kadangi tai jau yra ilgalaikė paskola, kuriai taikomos visai kitokios sąlygos. Taigi, kaip jau minėta, vien tik neblogai apmokamo darbo nepakanka – nebent dabartiniame darbe dirbate jau daug metų, jūsų atlyginimo dydis ir pastovus, bendrovė, kurioje dirbate, demonstruoja gerus veiklos rezultatus ir yra finansiškai stabili, o įsipareigoti norite penkiolikai ar dvidešimčiai metų. Pastaruoju atveju kartais pakanka vien tik darbinių pajamų.

Kita vertus, taip būna retai. Dažniausiai pasitaikanti situacija būna susijusi su valdomo nekilnojamojo ar kitokio tipo turto įkeitimu kreditoriui. Be to, kai kuriais atvejais reikalaujama laiduotojo, kuris galėtų garantuoti jums suteikiamos paskolos grąžinimą. Akivaizdu, kad tai nėra taip paprasta. Kreditorius negali laisva ranka atiduoti didelės sumos pinigų, jei nėra užtrintas, kad suteikta paskola bus grąžinta sutartyje numatytu laiku ir jose nustatytomis sąlygomis.

Viskas turi atitikti numatytą tvarką ir taisykles. Ilgalaikė paskola gali būti geras sprendimas, jei jūsų finansinė padėtis yra stabili ir neturite jokių kitų įsipareigojimų bankams, kreditoriams ar lizingo bendrovėms. Suprantama, kad turite įvertinti savo finansinį pajėgumą. Kreditorius gali jūsų paskolos paraišką patenkinti, tačiau tik jūs žinote tikrąją savo padėtį ir tikrąsias galimybes grąžinti paimtą paskolą. Todėl būkite sąžiningi ne tik kreditoriams, bet ir sau patiems.