Finansai

Paskolų rūšys

paskolosŠiuo metu Lietuvoje yra galimybė pasiskolinti pinigų įvairiems atvejams, tačiau kaip ir kiekvienoje šalyje, yra išskiriamos populiariausios paskolų rūšys. Čia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog kiekviena paskola gali būti suteikta skirtingomis sąlygomis bei galimybėmis, todėl reikėtų gerai išanalizuoti tam tikrų paskolų paskirtis, jog būtų randamas geriausias pasirinkimas.

Įprasta, jog itin dideli verslai yra priklausomi nuo paskolų – čia dažnai yra skolinamasi į apyvartinių lėšų didinimą, verslo steigimą ar jo pertvarkymą. Verta pabrėžti, jog verslo paskolos dažniausiai yra suteikiamos bankuose bei kredito unijose, tačiau reikėtų pabrėžti, jog pastaroji nustato ir kitus reikalavimus, o vienas iš jų – registravimasis kredito unijos nariu. Kas liečia pačias paskolas verslui, tai nebūtinai visada yra imama ši, nes neretai pasitaiko atvejų, jog tam tikra verslo pradžia nereikalauja itin didelio kapitalo. Tokiais atvejais, yra dairomasi į vartojimo paskolas, kurios yra skirtos asmeninių poreikių patenkinimui. Verta pabrėžti, jog imant paskolą iš banko, dažnai yra prašoma paaiškinti kur bus panaudoti pinigai, o pasakius, jog verslo pradžiai, yra pasiūlomos visai kitos galimybės.

Kas liečia vartojimo paskolas, tai čia svarbiausias aspektas yra tas, jog didžiausias sumas galite gauti vėl gi – bankuose. Juose kiekvienam klientui yra nustatoma vis kita galima suma bei gražinimo terminas. Neretai bankai norės ir užstato arba laiduotojo, o galutinės sąlygos priklausys būtent nuo asmens gaunamų pajamų. Kuo jos bus didesnės, tuo mažesnė tikimybė, jog bankas prašys užstato. Vartojimo paskolos yra imamos įvairiems atvejams – mažiems būsto remontams, didesnių pirkinių įsigijimui, planuojamoms atostogoms ir kt.

Kas liečia paskolas būstui, tai reikėtų pastebėti, jog jos yra teikiamos bankuose ir kai kuriose kredito unijose. Turėtumėte žinoti, jog imant būsto paskolą, gali būti pasirenkamos ir palūkanos – fiksuotos arba kintamosios. Reikėtų pabrėžti, jog kintamosios palūkanos yra mažiau saugios, nes dėl tam tikrų aplinkybių, gali pasitaikyti laikotarpių, jog mokamos palūkanos bus padidėjusios, žinoma, jos gali ir mažėti. Norintiems stabilumo, geriausia yra rinktis fiksuotą palūkanų normą, nes tik tokiu atveju būtų galima apsidrausti nuo jų pokyčių. Paprasčiausiai, būsto paskolos yra imamos buto, namo ar tiesiog žemės sklypo įsigijimui. Čia neretai yra reikalingas laiduotojas arba užstatas.

Jeigu ieškote paskolos, tai turite apgalvoti visus savo poreikius ir rinktis tik tai kas jums reikalinga, nes kitus atveju, pats paskolos teikėjas išsiaiškins jūsų ketinimus ir pasiūlys tai, kuo iš tiesų turėtumėte pasinaudoti.