Žodis „bet“ pakeičia esmę. „Tu man patinki, bet…“, „lyg ir viskas tinka, bet…“, „planavau vykti prie jūros, bet…“ Ir t. t. Situacijų, kai šios trys raidės pasuka sakinį kita kryptimi, pasitaiko įvairiausių. Puikus pavyzdys – greitasis kreditas.
Apie tai, kad bus rašoma greitųjų kreditų tema, jau supratote iš straipsnio pavadinimo. Nesileisime į ilgas kalbas, į kilometrinius teiginių rutuliojimus, tiesiog apžvelgsime, kokie „bet“ egzistuoja skolinimo sektoriuje.
Greitasis kreditas yra dėmesio sulaukianti paslauga. Na, beveik viskas, kas susiję su pinigais, sulaukia dėmesio. Mūsų minima sritis – tai galimybė gauti pinigų greitai. Štai čia yra pliusas, bet… Ech, tas trijų raidžių prieštaraujantis žodelis… BET, BET, BET – rodos, visur jis kartojamas… Kokia šio žodžio funkcija dabar? Ogi viskas skamba štai taip: pinigų pasiskolinti galima greitai, tačiau lygiai taip pat greitai galima ir išleisti. Kaip paklaustų koks nors charizmatiškas asmuo – „ar pagaunate kampą?“ Kai pinigai uždirbami, jie kitaip vertinami, o štai lengvai gavus ne taip ir sunku iššvaistyti. Tad skolinantis labai svarbi disciplina, atsakingumas.
Kitas „bet“ yra susijęs su vartojimo tikslais. Sakykim, pasiskolinama naujam šaldytuvui, bet susiviliojama brangia, kone kaip šaldytuvas kainuojančia rankine. Nelabai protinga, ką?.. Reikėtų atskirti, kas yra būtinybė ir kas yra prestižas. Tai vat – kai atskiriam, tada suprantam, jog greitasis kreditas skirtas būtiniems poreikiams, tai nėra priemonė pasipuikuoti, tikrai ne.
Ar dar bus „bet“? Žinoma, kaipgi be šio prieštaravimų karaliaus. Suteikiamų kreditų sumos įvairios. 100 eurų, 1000… Galima pasiskolinti kuo daugiau, bet… Ar tikslinga? Pasitelkime įsivaizduojamą teorinį modelį, nesusijusį su jokia konkrečia paskolų įmone. 15 proc palūkanos. Nuo 100 eurų tai sudarytų 15 eurų. Nuo 1000 – jau 150. Skirtumas nemažas. Tad prireikus 100 nėra reikalo imti dešimt kartų didesnės sumos. Dėl viso pikti rezervas gal ir nepamaišytų, bet tikrai ne 900.
Tai štai kokie gi tie kreditai ir kiek jie turi pliusų bei minusų. Pasiskolinimas – tai pagalbos gavimas, tačiau ne visada pasirinkimas sklandus. Kad grąžinimas nebūtų sunkus, svarbu apgalvoti, ar reikia papildomų lėtų ir kiek jų reikia. Būtina įsigilinti į sutartį prieš ją pasirašant, kad kreditus teikianti įmonė nesugalvotų nustatyti kokių nors neaptartų sąlygų.