Laisvalaikis

Apie vaikiškus batutus ir jų naudą sveikatai

batutasJei turite vaikučių ir nuosavą kiemą, sodą ar su mažyliu dažnai svečiuojatės pas senelius, tikriausiai pasvarstote apie vaikučio pramogas lauke. Nė viena vaikystė neprabėga be smėlio dėžės, sūpuoklių, įvairių atrakcionų, įrengtų kieme, ir be batuto – pačio smagiausio vaikiško atributo. Batutai vaikams gerina koordinaciją, vaikas geriau orientuojasi aplinkoje.

Beje, mokslininkai įrodė, kad šokinėjimas ant batuto teigiamai veikia ir nėščias moteris bei jų būsimą kūdikį: nustatyta, kad vaikelis netgi pradeda anksčiau vaikščioti. Pagrindinė mažųjų vėlyvo pirmojo žingsnio problema – tai prasta koordinacija ir pernelyg silpni raumenys. Būsimai mamytei nuolat šokinėjant ant batuto, sustiprėja ne tik kaulai, bet ir raumenys.

Vaikiški batutai yra ne tik naudingi sveikatai, bet tai ir puiki treniravimosi priemonė. Kai vaikas ant batuto šokinėja, „įdarbinami“ beveik visi jo kūno raumenys. Nemažai krūvio tenka kaulams, todėl jie stiprėja ir tvirtėja. Yra atlikta tyrimų, įrodančių, kad ir suaugusieji, nuolat šokinėję ant batuto, rečiau būdavo kamuojami kaulų retėjimo – osteoporozės. Šokinėjant ant batuto, mažiau apkraunami sąnariai. Nagrinėjant batuto teigiamą poveikį, dar reikėtų paminėti, kad ši sporto prekė puikiai tinka autizmu sergantiems vaikams: šokinėjimas gerina kraujotaką. Vaikas pats pasirinks, koks šokinėjimo būdas jam geriausias, tačiau ligoniukai mėgsta ramesnį, monotonišką siūbavimą. Autizmu sergantiems vaikams per dieną ant batuto nereikėtų praleisti ne daugiau nei 30 minučių.

Batutai tinka ir nusilpus regėjimui: intensyvus šokinėjimas stiprina akių ląsteles. Vaikiški batutai yra visiškai saugūs, nes gaminami su apsaugomis, tinkleliais, tad mažyliai neiškrenta ir traumų atvejai yra kur kas retesni. Beje, galima įsigyti ir batutų su rankenėlėmis, už kurių galima prisilaikyti. Daugelis vaikiškų batutų tinka ir suaugusiems, nes išlaiko iki 200 kg svorį. Ir pirkti reikėtų ne patį pigiausią variantą – kokybiškas batutas gali kainuoti iki/apie 1000 Lt.

Mažieji padaužos ant batutų paprastai be baimės šokinėja ir intensyviai vartosi. O štai nėščioms moterims, vyresnio amžiaus žmonėms jau reikėtų susilaikyti nuo „agresyvaus“ šokinėjimo: geriausia, kai kojos nuo batuto pakyla tik šiek tiek arba visiškai nepakyla.