Namams

7 dalykai, kuriuos reikia apsvarstyti renkantis vaikišką vežimėlį

Rinkoje šiuo metu yra daug skirtingų vaikiškų vežimėlių tipų ir modelių, todėl tėvai, nutarę įsigyti šį gaminį, po pažinties su jų asortimentu, dažnai jaučiasi priblokšti ir pasimetę. Visgi, jei rinkdamiesi atkreipsite dėmesį į žemiau nurodytus aspektus, pakankamai lengvai išsirinksite tiek Jūsų, tiek mažųjų lūkesčius pateisinantį ir ilgus metus tarnausiantį vežimėlį.

  1. Biudžetas. Tai tarsi atramos taškas, nuo kurio turėtų prasidėti Jūsų darbas – jei apsispręsite dėl būsimo biudžeto ir tvirtai jo laikysitės, kur kas susiaurinsite savo paieškas. Tuomet beliks atrasti geriausią Jūsų nustatytos kainos ir kokybės santykį.
  2. Tikslas. Nuspręskite, kur dažniausiai naudositės vežimėliu. Aktyviems žmonėms, ketinantiems dažnai vaikštinėti, rekomenduojami tvirtesni vaikiški vežimėliai su fiksuojamais ar net užrakinamais ratukais, tad geriausia būtų pasvarstyti apie sportinį tipą. Visgi, jei norite mažesnio dydžio, lengvai vežiojamo gaminio, kurį ketinate naudoti prekybos centre, verčiau rinktis vežimėlį-skėtuką – nors jis nebus toks tvirtas, tačiau pasižymės manevringumu ir lengvai atras vietą Jūsų automobilyje.
  3. Universalumas. Tiems, kurie nori įsigyti daugiau savybių galintį pasiūlyti gaminį, dažniausiai patinka universalūs vaikiški vežimėliai, kurie tarnauja ir kaip patogi transportavimo vieta, ir kaip automobiliui skirta kėdutė. Taip pat galima įsigyti tik vežimėlio rėmą – iš pradžių jame galėsite įstatyti auto kėdutę, o ateityje pasirūpinti ir papildomu lopšiu. Universalūs vaikiški vežimėliai, kitų tipų gaminiai ir vežimėlių priedai geromis kainomis siūlomi Pigu.lt e-parduotuvėje.
  4. Vaiko svoris. Prie kiekvieno vežimėlio aprašymo yra nurodytas maksimalus mažylio svoris, todėl nepamirškite susipažinti ir su šia savybe. Žinoma, jei yra galimybė ir pasirinktas vežimėlis yra pritaikytas dabartiniam vaikučio svoriui, verčiau rinktis daugiau atlaikyti galinčius variantus – tuomet ši transportavimo priemonė tarnaus ilgesnį laikotarpį.
  5. Vežimėlio svoris ir matmenys. Nuo šių parametrų priklausys vežimėlio manevringumas ir kompaktiškumas, tad prieš pirkdami jį, turėtumėte įsitikinti, kad jį lengvai galėsite pastumti Jūs ar antroji pusė. Galintiems sau leisti daugiau, rekomenduojama įsigyti vieną tolimesnėms išvykoms skirtą vežimėlį ir pasvarstyti apie lengvesnį, kasdienėms trumpoms kelionėms praversiantį vežimėlį.
  6. Ratukų skaičius. Apžiūrėję vežimėlių asortimentą pastebėsite, kad jie gali turėti tris arba keturis ratukus. Didesnis jų skaičius užtikrins stabilumą ir dažniausiai pasižymės šiek tiek didesniu svoriu, tačiau jei Jūsų tikslas yra manevringumas, verčiau rinktis tris ratus turintį vežimėlį.
  7. Papildomas funkcionalumas. Šiuolaikiniai vaikiški vežimėliai turi ne vieną vertingą savybę, tad iš anksto turėtumėte pasvarstyti, kurios iš jų Jums yra būtinos. Vežiojantiems mažylį pamainomis su antrąja puse rekomenduojama atkreipti dėmesį į reguliuojamą rankeną, mėgstantiems ilgesnes keliones vertėtų įsitikinti, ar vežimėlyje palikta vieta daiktams susidėti, o norintiems užtikrinti vaikučio komfortą, vertėtų rinktis vežimėlius, turinčius kaip įmanoma daugiau reguliuojamų detalių.

Tokių ir panašių funkcijų galima surasti ir kur kas daugiau, tačiau nepamirškite, jog šiuo atveju svarbiausias yra mažylio saugumas. Atkreipkite dėmesį į saugos diržų sistemą ir rinkitės patikimų, šioje srityje besispecializuojančių gamintojų siūlomus vaikiškus vežimėlius – tuomet galėsite būti tikri, kad visos kelionės tiek Jums, tiek mažiesiems suteiks tik pačias geriausias emocijas.