veterinarijos klinika
Įvairūs

Veterinarijos klinika apie kačių polinkį draskytis

veterinarijos klinikaKačių šiluma ir meilumas sutirpdo net ir pačią šalčiausią širdį. Tiesa, šie mieli augintiniai turi ir kitą pusę – daugelis kačių, jausdamos stresą, į darbą paleidžia itin aštrius nagus. Veterinarijos klinika teigia, kad kačių polinkis draskytis yra visiškai įprastas reiškinys, įaugęs į augintinių kraują. Tiesa, šį įprotį galite pakeisti, jei skirsite tam laiko ir pastangų.

Kad suprastumėte, kodėl jūsų augintinė draskosi, turite stebėti jos elgesį. Paprastai nagai naudojami tada, kai katė bijo ar ginasi. Tiesa, itin dažnas ir kitas atvejis – katė privalo nagus smailinti. Nors pradžioje šiam tikslui naudojamas specialus stovas, netrukus katė išdrąsėja ir pradeda naudoti kitus baldus ar net jūsų drabužius. Be to, veterinarijos klinika teigia, kad katė draskosi ir dėl to, jog nori pažymėti teritoriją, t. y. palikti savo kvapą ne tik visuose namuose, bet ir ant savo šeimininkų. Kačių letenėlės gamina sekretą, kurio kvapas kitas kates perspėja apie augintinei priklausančią erdvę.

Itin dažnai katės nagai paruošiami savisaugai. Jei katė jus puola ir šnypščia, galite būti visiškai tikri, kad prieš jus bus panaudotas aštriausias jos ginklas. Paprastai katė taip elgiasi išsigandusi. Kitaip sakant, tai reiškia, kad jūsų elgesys augintinei yra nemalonus ir kelia stresą. Jei norite išvengti draskymosi, tokiu atveju turite duoti katei ramybę ir leisti jai pasislėpti. Instinktyviai katės nėra linkusios pulti pirmos, jei žino, kad grėsmė pasitraukė. Beje, neturėtumėte stebėtis, jei katė draskosi tuo metu, kai ją glostote. Įprastai manoma, kad tokios katės yra agresyvios, tačiau veterinarijos klinika teigia, kad toks požiūris yra iš esmės klaidingas – net ir pati mieliausia augintinė gali įdrėksti arba pradėti kandžiotis glostymo metu. Paprastai katės draskosi, kai glostote pilvą, nes tai yra viena jautriausių gyvūnėlio kūno dalių. Jei augintinė ėmė pulti, jokiu būdu neatsakykite tuo pačiu ir nebauskite katės. Geriausia – nieko nedaryti, kol augintinė nusiramins. Jei jaučiate, kad katė pradės draskytis, geriausia katę paleisti ant žemes ir duoti jai ramybę.

Populiariausia draskymosi priežastis – nagų išskleidimas žaidimų metu. Tai ypač būdinga jaunoms katėms ir mažiems kačiukams. Vienas efektyviausių būdų, padedančių išvengti draskymosi – sušukti ar net suklykti, primenant kačiukui, kad jums toks elgesys yra nemalonus. Taip kačiukai apie skausmą perspėja vieni kitus, žaisdami grupėse. Kai kačiukas dėl jūsų riksmo pasimes, nustokite su kačiuku žaisti bent penkiolikai minučių. Tiesa, nesistebėkite, jei kačiukas net ir po kurio laiko imituos draskymą, neišskleisdamas nagų – tai įprotis, kurio augintiniui sunku atsikratyti.