termo drabužiai
Laisvalaikis,  Mada

Termo drabužiai slidinėjimui: ką pasirinkti?

termo drabužiai17Artėjant žiemai, vis dažniau susimąstome apie nuotaikingas žiemos pramogas. Viena populiariausių – slidinėjimas. Iš tiesų slidinėjimo entuziastai minėtuoju sportu užsiima kiaurus metus, tvirtindami, kad tai – puikus poilsis po sunkių dienos darbų, gera treniruotė kūnui ir atgaiva sielai. Jei nusprendėte pradėti slidinėti, nepamirškite, kad minėtoji sritis reikalauja ne tik fizinio pasiruošimo, bet ir specialios aprangos. Šiuo atveju reikalingi kokybiški termo drabužiai, šiltos pirštinės, apsauginiai akiniai, patogūs batai ir tvirtas šalmas.

Ekspertai primena, kad slidinėjimas – gana pavojinga veikla, reikalaujanti ypatingo dėmesingumo. Viena dažniausių pradedančiųjų klaidų – prastos aprangos pasirinkimas. Jei apsivilksite lengvai peršlampančiais, nepatogiais ir judesius varžančiais drabužiais, slidinėdami negalėsite atsipalaiduoti, be to, greitai sušalsite, gali būti, kad ir susirgsite. Tuo tarpu kokybiški termo drabužiai padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą ir neleis suprakaituoti. Kitaip sakant, vilkėdami termo rūbus, jausitės patogiai ir šiltai.

Kita dažna klaida – termo apatinių paieška, užmirštant kitus drabužių sluoksnius. Tiesa, specialistai sutinka, kad termo apatiniai atlieka, ko gero, svarbiausią vaidmenį, vertinant žiemos aprangą. Ieškodami kokybiškų termo apatinių, rinkitės idealiai jums tinkančius drabužius, t. y. apatiniai negali nei spausti (jie varžys jūsų judesius), nei būti pernelyg laisvi (drabužiai ims raukšlėtis ir neatitiks termo aprangai keliamų reikalavimų). Svarbiausias šios aprangos tikslas – pašalinti drėgmę į kitus drabužių sluoksnius ir palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Vis dėlto, siekdami maksimalaus rezultato, turite pagalvoti ir apie antrąjį bei trečiąjį termo drabužių sluoksnį. Antrasis drabužių sluoksnis pašalins perteklinę drėgmę ir šildys, trečiasis – apsaugos nuo nemalonių išorinių aplinkos veiksnių: vėjo, drėgmės ir speigo.

Ekspertai primena, kad svarbiausi reikalavimai, keliami termo drabužiams, yra drėgmės pašalinimas ir šilumos išsaugojimas. Priešingu atveju, aktyviai sportuojant, rūbai greitai peršlaps, o jūs jausite diskomfortą, be to, kamuos nemalonus prakaito kvapas. Ilgą laiką buvo manoma, kad šaltam orui būtina vilkėti vilnos drabužius, kurie nuo seniausių laikų buvo siejami su jaukumu ir komfortu. Vis dėlto, aktyviai sportuojant, vilna labai greitai sudrėksta, tuomet vietoj pageidaujamos šilumos ima smelkti šaltis. Galiausiai, ant nuogo kūno dėvimi vilnos drabužiai gali pažeisti odą. Tuo tarpu kokybiški termo drabužiai yra pritaikyti jautriai ir alergiškai odai. Kalbant apie termo aprangos privalumus, negalima pamiršti ir praktinės minėtojo pasirinkimo pusės – kokybiški drabužiai yra patikimi, ilgaamžiai ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.