Laisvalaikis

Top 5 dovanos paaugliams, kurios išvarys tėvus iš proto

Ar prisimenate savo paauglystę? Jūsų tėvai ją tikrai prisimena ir džiaugiasi, kad šis kvailumo laikotarpis jau praeityje, tačiau tiems, kurių vaikai tik pradeda bręsti ir rodyti pirmuosius kaprizus, reikia apsiginkluoti kantrybe ir nepasiduoti atžalų įgeidžiams, ypač tada, kai kalba pasisuka apie saldaus šešiolikto gimtadienio dovanas.

Žaidimų konsolės. Pradėkime nuo to, kad žaidimų konsolės yra labai brangus malonumas, kuris gali greitai pabosti. Visgi, tai ne blogiausias variantas. Blogiau, jei vaikas „užsikabina“ ant kompiuterinių žaidimų, kuriuos lydi nuolatiniai konfliktai, dėl „varvinamų“ akių prieš televizoriaus ekraną, pablogėjusių pažymių ir elementaraus netinkamo bendravimo. O jei jūsų atžala dar turi tokių pat draugų, kurie eina iš proto dėl kompiuterinių žaidimų, tikėtina, kad ramūs penktadienio vakarai jau praeityje. Be to, reiktų nepamiršti, kad kompiuterinių žaidimų kainos svyruoja nuo 20 iki 100 eurų. Taigi, ką darysite, kai jūsų lepintas ir brangintas paauglys vieną rytą pasakys: „Mama, duok 70 eurų, noriu naujo žaidimo“?

Garso aparatūra. Kiekvienas melomanas supranta, kad klausytis muzikos per kompiuterio kolonėles, tas pats, kaip laižyti medų per stiklą ir gerai muzikai reikia gero garso. Visgi, kokybiškos garso kolonėlės nėra geriausia dovana paaugliui, kuris tikrai ne visada suvokia, kas yra normalus garsas, kas yra pagarba kaimynams ar kad jo klausomos balalaikos džiugina tikrai ne kiekvieno ausį. Visgi, jei jau išmokėte vaiką gerbti muziką ir lavinti klausą, tuomet jau geriau geros kolonėlės, nei sena tarškanti radija. Garso koloneles – puiki dovana suaugusiam ir atsakingam žmogui. Tad jei jūsų paauglys jau toks, galite rizikuoti.

Planšetiniai kompiuteriai. Kam planšetinis kompiuteris reikalingas suaugusiam žmogui? Paprastai jis naudojamas darbo tikslais – informacijos apsikeitimui, kai po ranka nėra kompiuterio arba išmanusis telefonas negali apdoroti didelio kiekio duomenų. Tiesa, nemeluosime, kad planšetė yra puikus daiktas, kai vakare norisi pasižiūrėti filmą, nejungiant televizoriaus ar kompiuterio. O kam planšetinis kompiuteris reikalingas paaugliui? Pasipuikavimui, žaidimams, ir tiesiog tam, kad jo geriausias draugas Jonas tokį turi. Tad, jei nenorite, kad jūsų atžala galutinai pamirštų, kas yra normalus bendravimas, geriau šio daikčiuko nedovanoti.

Naujausio modelio išmanusis telefonas. Pripažinkime, kad nauji išmanieji telefonai savo kaina gali prilygti dar pakankamai geros būklės automobiliui, todėl vertėtų savęs paklausti ar verta tokią dovaną dovanoti savo vaikui, ypač tada, jei jis yra iš tų, kurie neypatingai vertina dovanotus daiktus.

Pinigai. Jei paauglys dar nesuvokia, kaip sunkiai yra uždirbami pinigai ir kad juos reiktų taupyti, geriau jų nedovanoti, nes tikėtina, kad jis juos išleis nieko vertoms smulkmenoms.

Taigi, ką dovanoti paaugliui? Hm… viskas priklauso nuo jo hobio, gal jūsų atžala turi kažkokių pomėgių, kurių realizacijai neturi galimybės, pavyzdžiui, fotoaparato, o gal dviračio? Mieli tėveliai, būkite paprastesni ir nelepinkite savo atžalų prabangiomis dovanomis, nes vėliau gali dėl to labai gailėtis.