Kosmetinės veido kaukės yra greito efekto odos priežiūros priemonės – reguliariai naudojamos jos padeda išlaikyti odą sveiką ir pastebimai ją pagražinti. Veido kaukių naudojamas yra maloni procedūra, kuria galima mėgautis ne tik kosmetikos kabinete, bet ir namuose – svarbiausiai išsirinkti tinkamą produktą. Visuomenės sveikatos specialistė ir kosmetologė Domantė Tučytė įvardija, jog siekiant sulaukti geriausių rezultatų, veido kaukes reikia rinktis atsakingai – būtina atsižvelgti į savo odos tipą bei jam tinkančias kaukių rūšis.
„Kosmetinės veido kaukės odos priežiūroje naudojamos pagerinti odos būklę. Kaukėse yra didesnė aktyviųjų medžiagų koncentracija nei kasdienės priežiūros priemonėse, be to, jų tekstūra, technologija, lemia greitesnį šių medžiagų įsisavinimą. Išsirinkus tinkamą kaukę, efektas iškart matomas, o reguliariai ją naudojant galima iš esmės pagerinti odos būklę“, – paaiškina klinikos „Nauja oda“ kosmetologė.
Egzistuoja daug įvairių veido kaukių rūšių, tačiau populiariausiomis išlieka lakštinės, kreminės, gelinės, molio bei alginatinės – pastarųjų pagrindą sudaro jūros dumbliai. Šiuo metu populiarėja ir naktinės veido kaukės, kurių nereikia nuplauti.
Kokias veido kaukes rekomenduojama rinktis?
D. Tučytė pasakoja, jog veido kaukes reikia rinktis taip pat atsakingai, kaip ir kasdienius veido priežiūros produktus. Ieškant tinkamos kaukės, patartina atsižvelgti ne tik į odos tipą, bet ir į būklę. Jei asmens oda sausa, linkusi į jautrumą, rekomenduojama rinktis kreminės arba gelinės konsistencijos veido kaukes, kurios nuramins, sudrėkins bei suminkštins veido odą. Anot kosmetologės, drėkinančias ir raminančias kaukes gali naudoti visi.
„Jeigu oda sudirgusi, linkusi į raudonį, greitai reaguoja į aplinkos dirgiklius – ją būtina raminti. Tokiu atveju į pagalbą ateina ne serumas ar kremas, o būtent raminamosios paskirties kaukė, savo sudėtyje turinti alantoino, azijinės centelės ar pantenolio. Kaukės taip pat yra puikus išsigelbėjimas po saulės vonių, nes tada oda gausiai pridrėkinama, nuraminama ir apsaugojama nuo galimo odos lupimosi“, – sako kosmetologė.
Anot D. Tučytės, molio kaukės labiausiai rekomenduojamos normalios, mišrios arba riebios odos savininkams, kuriuos vargina veido riebalavimasis, išsiplėtusios poros, įvairūs bėrimai. Molis padeda sutraukti veido poras ir jas išvalyti, o sudėtyje esantys papildomi ingredientai, tokie kaip rozmarinų ekstraktas ar alavijas, veikia priešuždegimiškai ir drėkina. Visgi, naudojant molio veido kaukes, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų. Ant odos šios rūšies kaukes reikėtų laikyti tol, kol molis išdžius ir tada jį nuplauti, nes kitu atveju sudžiūvęs molis ištrauks iš odos drėgmę. Jei vis dėlto pasirenkama kaukę ant veido palaikyti ilgėliau, patartina kartas nuo karto drėgnais pirštais suvilgyti kaukę.
Alginatinės kaukės vėsina, drėkina, taip pat skaistina odą ir veikia šiltnamio efekto principu – tuo pasižymi ir lakštinės kaukės, todėl norint pasiekti geriausių rezultatų, patariama prieš užsidedant kaukę papildomai naudoti serumą ar kitą norimą kaukę, kad visos medžiagos būtų dar geriau įsisavinamos.
Kalbant apie lakštines kaukes, jų būna įvairių tipų, suteikiančių skirtingą efektą, tad jas patartina rinktis atsižvelgiant į norimą pasiekti rezultatą ir odos būklę.
„Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė įvardija, kad įvairios veido kaukės yra populiarios ištisus metus, tačiau didžiausia paklausa stebima įsibėgėjus pavasariui, vidurvasarį ir lapkričio mėnesį.
„Šiais metais pirkėjai labiau domisi drėkinamosiomis, turinčiomis vitamino C kaukėmis, brandžiai odai skirtomis kaukėmis. Mūsų tinkle vykstant „Grožio mugei“, pasirūpinome plačiu veido kaukių asortimentu – klientai gali rinktis iš daugiau kaip 200 skirtingų veido, lūpų ir paakių kaukių, tarp kurių galima rasti lakštinių, naktinių, medžiaginių, alginatinių, magnetinių, nulupamų ir kitų rūšių veido kaukių“, – pažymi E. Dapkienė.
Ji priduria, jog prekybos tinkle „Maxima“ balandžio 28 – gegužės 11 dienomis, vyksta „Grožio mugė“, kurios metu pažymėtoms grožio priemonėms, taip pat ir kai kurioms veido kaukėms, bus taikomos išskirtinės nuolaidos, siekiančios iki 50 proc.
Veido kaukių naudojimo taisyklės
Kosmetologė D. Tučytė paaiškina, jog veido kaukes rekomenduojama naudoti 2–3 kartus per savaitę. Patartina prieš tai nuvalyti negyvos odos ląsteles šveitikliu, mat taip kaukės sudėtyje esančios naudingos medžiagos geriau prasiskverbs į gilesnius odos sluoksnius ir suteiks geresnį efektą.
„Veido kaukių naudojimo pavyzdį reikėtų imti iš korėjiečių. Jiems kaukės yra privalomas žingsnis veido priežiūros rutinoje – jos naudojamos keletą kartų per savaitę. Tokiu būdu oda tęstinai aprūpinama veikliosiomis medžiagomis, minkštinama ir drėkinama, o tai leidžia sumažinti senėjimo požymius. Tiesa, pravartu žinoti, jog galima naudoti ne vienos rūšies kaukes, bet kelių. Pavyzdžiui, vieną kartą per savaitę veidą drėkinti, o kitą kartą naudoti skaistinančią (savo sudėtyje turinčią vitamino C) arba detoksikuojančią, priklausomai nuo esamos odos problemos“, – pažymi specialistė.
Pasak jos, svarbu turėti kaukės naudojimo režimą. Jei veido kaukė naudojama kartą arba keletą per mėnesį – nereikia tikėtis didelio efekto ir išskirtinių rezultatų. Veido kaukės turėtų būti natūrali veido odos priežiūros dalis, skirta nuolat palaikyti mineralų ir vitaminų įsisavinimą.
„Svarbu atsižvelgti ir į kaukių sudėtį. Skaitant veido kaukės etiketę, reikėtų vengti sausinančių alkoholių. Taip pat, patartina atsižvelgti, ar naudingosios medžiagos etiketėje yra įvardintos aukščiau nei vienas geriausiai žinomų konservantų – fenoksietanolis. Tai reikš, kad jų koncentracija produkto sudėtyje yra didesnė nei 1 proc. Jei visgi etiketėje aukščiau įrašytas fenoksietanolis, reiškia, jog veikliųjų ingredientų kaukės sudėtyje yra mažiau nei 1 proc., tad tokios priemonės rinktis jau nevertėtų“, – patarimais dalijasi D. Tučytė.
Apie prekybos tinklą „Maxima“
Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 13 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 400 tūkst. klientų.
Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”