Įvairūs

Apsipirkę Velykoms, neišmeskite popierinių maišelių – tinklaraštininkė siūlo juos paversti smagia šventine dekoracija

Lieka vos kelios dienos iki taip laukiamos pavasario šventės – Velykų, tad dažnas mintyse dar kartą apgalvoja ant šventinio stalo atsirasiančius patiekalus, kiaušinių marginimo būdus, o galbūt vis dar stengiasi atrasti gražiausias šventines dekoracijas namams. Jų prekybos centruose gausu, tačiau ne mažiau gražiai namus galima papuošti ir savo rankomis sukurtais darbeliais iš popieriaus – jie daug nekainuos, atrodys originaliai, o ir kurti – smagu.

Elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“, kartu su tinklaraščio „Linksmasis popierius“ kūrėja Ana Belousova, kviečia panaudoti nereikalingus popierinius pirkinių maišelius ir namus papuošti jaukiais darbeliais.

Ne tik dekoracija, bet ir emocija

Tinklaraščio „Linksmasis popierius“ kūrėja A. Belousova įsitikinusi, kad savo rankomis kurtos dekoracijos nėra tik mieli daiktai – tai ir emocijos, pripildančios namus.

„Pačių kurtos dekoracijos – tai ir laikas, praleistas su vaikais, pirmo karto džiaugsmas, juk kaip būna smagu, kai vaikams pavyksta kas nors naujo! Smagu, kai kūrybos metu vaikai prisimena ir ankstesnius pasiruošimus šventėms – taip kuriame ir kolekcionuojame ne tik darbelius, bet ir prisiminimus“, – sako Ana. 

Darbeliams dažniausiai naudojanti popierių, A. Belousova sako, kad ši medžiaga universali: „Galima ant popieriaus piešti, jį lankstyti, kurti plokščius ar tūrinius vaizdus. Tai beribis laukas kūrėjo fantazijai. O kadangi dažnai apsipirkinėju „Barboroje“, iš likusių popierinių pirkinių maišelių sukurta ir didelė dalis mano darbelių. Tai patogu ir leidžia negalvoti apie medžiagas – kur jų rasti, pirkti, kiek tai kainuos, nereikia bijoti, kad popieriaus neužteks, jei proceso metu dalį jo sugadinsime.“

Stengiasi daiktus prikelti antram gyvenimui

Idėjos darbeliams iš popieriaus, Anos teigimu, kyla iš skirtingų šaltinių, tačiau pagrindinis – gamta.

„Daug laiko leidžiame gamtoje, kur pilna užburiančių formų, tekstūrų ir spalvų, stebiu ir žymių menininkų darbus. Man itin patinka mintis, kad kūrybai nebūtinos profesionalios priemonės, brangūs įrankiai ir galima kurti iš antrinių žaliavų. Iš tiesų – užtenka to, ką turime, nes visa kita už mus padaro fantazija. Net daugybę žaislų galima sukurti iš popierinių maišelių ar kartono – tokie žaislai nepadaro jokios žalos aplinkai ir yra lengvai rūšiuojami, kai tampa nereikalingi“, – pasakoja A. Belousova.

Draugiškumas aplinkai, gamtai ir tvarumas – dar viena svarbi priežastis dažniau atsigręžti į jau turimas priemones ir jas prikelti antram gyvenimui, taip pat ir namų dekorui.

„Kartais tikrai sunku suvokti, kokį poveikį planetai darome, bet užtenka nuvykti į mišką ir pamatyti ten „žydintį“ plastiką, kad suvoktum problemos mastelį. Žmogus sukūrė neįsivaizduojamus kiekius gamtai netinkamų daiktų, bet tikiu, kad viskas gali keistis, jei perduosime žinutę apie tvarumą naujoms kartoms. Todėl ir man labai svarbu daiktus prikelti antram gyvenimui ir tai, kas nereikalinga, paversti kai kuo mylimu ir vertingu“, – sako pašnekovė.

Velykinis zuikis iš popierinio maišelio

Artėjančios šventės proga tinklaraštininkė kviečia imtis lengvo, smagiai nuteikiančio darbelio – iš popierinių pirkinių maišelių išlankstyto zuikio. Tokiems zuikiams prireiks vos keleto namuose jau turimų daiktų, o jų gamyba, anot Anos, bus puiki priemonė ugdyti vaikų ir tėvų kūrybiškumą, o kartu – ir tarpusavio ryšį.

Darbeliui reikalingų priemonių sąrašas ir lankstymo eiga – vaizdo įraše: https://youtu.be/PxXfUwhDOXE

 

Pranešimą paskelbė: Virginija Sližauskaitė , BARBORA, UAB
Apsipirkę Velykoms, neišmeskite popierinių maišelių – tinklaraštininkė siūlo juos paversti smagia šventine dekoracija