Planuojate verslą? Galvojate, kaip ir kokią įmonę steigti? Svarbiausia viską gerai išsiaiškinti, pasirinkti specialistą, kuris jums padės visais klausimais ir „popierizmais“. Skaitykite šį straipsnį, ir sužinokite kaip vyksta UAB steigimas. Trumpai papasakosiu pagrindinius žingsnius.
Pagrindiniai žingsniai steigiant UAB
Pavadinimo įregistravimas
Jums reikalingas pavadinimas. Jis turi būti ne bet koks, o unikalus ir nepanaudotas. Internete galima rasti, kur galima patikrinti ar tas pavadinimas, kurį esate sugalvoję, nėra panaudotas. Taip, jeigu ką, galėsite ramiai sugalvoti kitą. Įmonės pavadinimas registruojamas juridinių asmenų registre. Jeigu jis atitinka visus reikalavimus rezervavus pavadinimą, sumokėjus už jį mokestį, bus suteikta šešis mėnesius galiojanti apsauga.
Įdomus straipsnis jeigu jau turite pavadinimą – įmonės pavadinimo keitimas
Svarbiausi dokumentai
Įmonės steigimui reikalinga steigimo sutartis, kurioje yra visos steigimo sąlygos, būsimos įmonės įstatai. Turi būti aiškiai apibrėžiami įmonės veiklos tikslai ir valdymas. Valdymo organų kompetencija, jeigu įmonę steigia daugiau nei vienas asmuo. Jeigu vienas – reikalingas steigimo aktas.
Įmonės registracijos adresas
Jokia įmonė neegzistuoja be registracijos adreso. Būtina užregistruoti įmonę egzistuojančiu adresu. Jeigu adresas, kuriuo registruojama įmonė, pati nėra registruota steigėjo vardu, tuomet reikalingas savininko sutikimas dėl naujo įmonės įregistravimo tam tikru adresu.
Pradinis kapitalas
Steigiant įmonę reikia turėti šiokį tokį kapitalą. Dar kitaip vadinamą įstatinį kapitalą. Kapitalo dydis priklauso nuo to, kokią įmonę steigiate . Jeigu įmonė, kurią steigiate yra uždaroji akcinė bendrovė (UAB) tuomet kapitalas turėtų būti 2,5 tūkst. Eurų. UAB steigimas toliau vyktų banke, kuriame pateikus steigimo sutartį ir įgaliojimą atsidarius sąskaitą mokami šie pinigai.
Notariškas patvirtinimas
Beveik paskutinis žingsnis prieš įsteigiant įmonę – apsilankymas pas notarą. Notaras patvirtins, kad steigimo sutartis, kiti dokumentai, pažyma dėl pavadinimo, įmonės registracijos adresas, banko pažyma dėl kapitalo yra tvarkingai sutvarkyti ir gali būti įteisinti.
Registravimas Registrų Centre
Paskutinis ir nesudėtingas žingsnis. Jeigu viskas iki šiol buvo padaryta teisingai ir teisėtai, liko notaro pasirašytus dokumentus nunešti į VĮ Registrų centrą. Ten ir bus galutinai patvirtinta jūsų įmonė.
Jeigu jau tikrai apsisprendėte vis dėlto dar kartą viską gerai apgalvokite, pasitarkite su artimaisiais ir svarbiausia, su specialistais, kurie patars visais verslo ar įmonės klausimais. Procesas tikrai nelengvas ir užtrunkantis ganėtinai ilgai, tačiau, dar kartelį, paminėsiu, darant tai kartu su specialistais viskas bus tik daug paprasčiau. Internetas taip pat pilnas informacijos, skaitykite naujausius straipsnius, atsiliepimus apie įmones ir išsirinkite jums tinkamiausius.