Statyba

Tvorų įvairovė

Renginių tvoraTvora – bene pats geriausias statinys, tinkantis tam tikros teritorijos aptvėrimui. Vis dėlto, kalbant apie šiuos statinius, reikia pasakyti, jog teritorijos, kurios yra aptveriamos tvoromis, gali būti labai įvairioms, pradedant gyvenamųjų namų ir užbaigiant parkų, miškelių teritorijomis. Tai, jog teritorijų yra labai daug, yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl šiuolaikiniai tvorų gamintojai siūlo pačių įvairiausių rūšių tvoras. Jei norite susipažinti su tvorų įvairove, šis straipsnelis kaip tik jums.

Bene didžiausias dėmesys yra skiriamas toms tvoroms, kuriomis aptveriamos gyvenamųjų namų bei įstaigų teritorijos. Gyvenamojo namo ar tam tikros įstaigos teritorijai aptverti skirta tvora turi būti turi atitikti tam tikrus kriterijus: būti kokybiška, tarnauti ilgus metus ir žinoma – gražiai atrodyti. Kad tvoros atitiktų kokybės bei ilgaamžiškumo kriterijus, svarbu atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių yra pagaminta tvora – jei ji bus pagaminta iš kokybiškų žaliavų, tai ir statinys tarnaus ilgus metus. Kalbant apie tvoros ilgaamžiškumą, reikia pabrėžti, jog metalinė tvora tarnauja kur kas ilgiau nei iš medienos pagaminta tvora. Na, o norint, kad tvora būtų dekoratyvi, galima rinktis įvairius variantus: bene gražiausiai atrodo metalinės tvoros, kuriuos yra puoštos kalvių darbo detalėmis ir nudažytos pasirinkta spalva.

Jei siekiama aptverti itin didelį plotą ir pageidaujama išleisti kuo mažiau pinigų, o dekoratyvumas nėra pats svarbiausias kriterijus, tokiu atveju puikiai tinka tinklinės tvoros. Paprastai šios rūšies tvoros yra pasirenkamos tuomet, kuomet reikia aptverti įstaigoms priklausančias teritorijas ar didelio ploto privačias valdas.

Dar viena tvorų rūšis – mobili tvora. Kaip galima suprasti iš paties pavadinimo, mobiliomis tvoromis yra vadinamos tokios tvoros, kurias nesunku perkelti iš vienos vietos į kitą. Dėl šios priežasties, mobilios tvoros yra itin populiarios tais atvejais, kuomet vyksta statybos darbai ir neilgam laikotarpiui reikia aptverti tam tikrą teritoriją.

Dar viena tvoros rūšis, kurią gali pasiūlyti šiuolaikiniai tvorų gamintojai, yra renginių tvora. Renginių tvora, kaip ir mobili tvora, yra skirta tam tikram tikslui – šiuo atveju, šios rūšies tvora aptveriamos teritorijos, kuriuose vyksta kokie nors renginiai.