Įvairūs

STT atnaujina priemonę skaidresniam verslui

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), atsižvelgdama į tai, kad skaidri, sąžininga, atvira veikla yra vienas iš svarbiausių nepriekaištingos verslo reputacijos elementų, atnaujino Korupcijai atsparios aplinkos kūrimo gaires verslui (Gairės). Pagrindinis jų tikslas – didinti korupcijos daromos žalos suvokimą, padėti verslo įmonėms kurti korupcijai atsparią aplinką, didinti verslo skaidrumą ir atsakingumą. Visuomenė kviečiama įsitraukti į šių Gairių kūrimą.

„Siekiame, kad skaidri veikla būtų kiekvienos verslo įmonės prioritetas. Suprantant to naudą, žinant pagrindines kylančias rizikas ir priemones joms užkardyti, verslas ne tik kels pasitikėjimą, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje taps konkurencingesnis. Kol kas parengtas Gairių projektas, todėl norime pakviesti visuomenę, kuriai svarbus skaidraus verslo vystymas Lietuvoje ir užsienyje, ne tik susipažinti su parengtu projektu, bet ir pateikti savo siūlymus, kaip būtų galima užtikrinti skaidraus verslo veiklą Lietuvoje, taip pat ir užkirsti kelią užsienio pareigūnų papirkimui vykdant veiklą užsienyje“, – sako Koordinavimo ir stebėsenos skyriaus vadovė Julija Ožereljeva.

Verslo įmonės, įgyvendinančios antikorupcines aplinkos kūrimo priemones, ilgalaikėje perspektyvoje apsaugo ir net pagerina savo reputaciją, sugeba pritraukti daugiau investicijų ir užmegzti ilgalaikius ryšius su patikimais verslo partneriais. Parengtoje praktinio taikymo metodinėje priemonėje pateikiamos galimos korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonės, jų pavyzdžiai, teisinis reglamentavimas, naudinga metodinė informacija, apžvelgiama korupcijos daroma žala verslo sektoriuje.

Rekomendacinio pobūdžio Gairės derinamos su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Užsienio reikalų ministerija, „Baltąja banga“ ir „Transparency International“ Lietuvos skyriumi.

Gairių projektą galite skaityti čia. Kviečiame visuomenę susipažinti su šiuo projektu ir pateikti savo pastebėjimus bei siūlymus iki 2023 m. sausio 20 d. el. paštu prevencija@stt.lt.

Pranešimą paskelbė: Renata Keblienė, Specialiųjų tyrimų tarnyba