Laisvalaikis

Stalo žaidimai – puikiam vakarui su draugais

stalo žaidimaiŽiema – toks laikas, kai didžiąją dalį vakarų leidžiame namuose. Tokiais vakarais galime daugiau dėmesio skirti šeimai ir draugams. Tačiau ką gi veikti, kad ilgi žiemos vakarai taptų įdomūs, nepamirštami, pilni gerų emocijų? Pabandykite pažaisti stalo žaidimus, kurie skirti ir mažiesiems, ir suaugusiems.

Stalo žaidimai turi milžinišką edukacinę reikšmę vaikams. Tai priemonė, lavinanti atmintį, gerinanti socialinius įgūdžius, mokanti skaičiuoti, skaityti, sužinoti kas yra taktika, planuoti, net išmokti susitaikyti pralaimėjus.

Jei nusprendėte įsigyti naują, o juo labiau pirmąjį stalo žaidimą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbiausių kriterijų jį renkantis. Kadangi žaidimų parduotuvės siūlo tikrai didelį asortimentą, yra iš ko rintis. Visų pirma pagalvokite apie tai, kokio amžiaus žaidėjai jį žais. Žaidimai dažniausiai būna skirstomi į vaikiškus, kuriuos gali žaisti mažyliai nuo ketverių metų, ir į sudėtingesnius, kuriuos žais ir dešimtmetis, ir keturiasdešimtmetis. Jei žaidimą ruošiatės žaisti kartu su antrąją puse tada, kai vaikai jau miegos, rinkitės žaidimus dviems. Deja, tokių rasti nelengva, kadangi didžioji dalis žaidimų yra skirti žaisti 4–5 asmenims. Jei manote, kad stalo žaidimas bus naudojamas tik draugų kompanijoje, rinkitės tokį, kuris skirtas didesnei žaidžiančiųjų grupei. Kalbant apie žaidimo trukmę, ji gali tęstis nuo15 minučių iki 6 valandų. Taigi, prieš pirkdami atkreipkite dėmesį ir į tai. Nepamirškite ir to, kad stalo žaidimai nėra pigūs. Priklausomai nuo jų sudėtingumo ir populiarumo, kaina gali svyruoti nuo 20 iki 200 litų.

Kaip pradėti naujojo žaidimo paiešką? Vienas dažniausių būdų yra draugų bei kolegų patarimai. Jie tikrai mielai papasakos, ką yra žaidę ir ar tai buvo įdomu. Jei turite galimybę, pasiskolinkite žaidimą iš draugų arba paprašykite suorganizuoti vakarą, kurio metu būtų parodyta, kaip žaidimas žaidžiamas. Dar vienas patarimas – naršykite internete. Tikrai rasite diskusijų ir atsiliepimų apie pačius įvairiausius stalo žaidimus. Be abejo, pats paprasčiausias bei patikimiausias būdas yra nueiti į specializuotą stalo žaidimų parduotuvę, kurioje pardavėjas jums atsakys į visus rūpimus klausimus ir padės išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį žaidimą. Tokio tipo parduotuvėse dirba tokie žmonės, kurie patys mėgsta žaisti stalo žaidimus ir iš tiesų daug apie juos išmano. Čia taip pat turėsite galimybę ir pažaisti.

Svarbu nepasiklysti žaidimų įvairovėje. Pavyzdžiui, jeigu norite išrinkti žaidimą vaikui būtinai pagalvokite apie tai, kokį gebėjimą jis turėtų lavinti: skaičiuoti, pažinti spalvas, tobulinti bendravimo įgūdžius ir panašiai. Nepamirškite, kad geriausia, kai kartu su vaikais žaidžia ir suaugęs. Jis atlieka tam tikrą moderatoriaus funkciją, padėdamas gauti didžiausią naudą iš žaidimo.
Suaugusiems žaisti skirti žaidimai dažniausiai būna skirstomi į lengvus, vadinamuosius vakarėlių žaidimus, pavyzdžiui, „Jenga“, „Jungle speed“,„Alias“, bei sudėtingus, kurių norint įsigyti žaidimų parduotuvės siūlo „Katano salos naujakurius“,„Agricola“, „Carcassonne“ , „Puerto Rico“ ir panašiai.
Šiuo metu Lietuvoje veikia ne vienas stalo žaidimų klubas. Juose tam tikrą savaitės dieną įvairiose kavinėse susirinkusieji žaidžia stalo žaidimus.Tokiu būdu galima ne tik turiningai ir naudingai praleisti laiką, bet ir išmokti strateguoti ir planuoti savo ėjimus, taip pat sužinoti daug naujos informacijos, pavyzdžiui, apie geografiją arba istoriją, ir, be abejo, pailsėti nuo kasdienybės.