Statyba,  Transportas

Šiukšlių ir statybinių atliekų išvežimas Vilniuje

Šiukšlių išvežimas Vilniuje yra aktualus daugeliui privačių namų šeimininkų, ypač dar tebesitesiančių statybų. Vilniečiai nuo praėjusių metų vidurio girdi gandus, kad yra uždarytas pagrindinis sostinės statybinių atliekų savartynas liepkalnyje. Ir visa ši informacija yra teisinga, sostinės komunalinės įmonės tiesiogine to prasme neturi kur gabenti šiukšlių, jas reikia transportuoti į kitų miestų savartynus, dažniausiai jie būna Utenos, Kauno ar Vievio. Liepkanio savartynas buvo uždarytas ir jam buvo paskirta bauda po to, kai buvo nustatyta daugybė pažeidimų, savartynas senai viršyjo leistiną apimtį.

Tačiau visiems mums, kurie susiduria su išaugusiomis kainomis, kyla natūralus nepasitenkinimas ar šis sprendimas yra teisingas. Šiukšlių išvežimas Vilniuje ir statybinių atliekų išvežimas tapo tikra prabanga, įkainiai pakilo ne dešimtimis procentų, o šimtais! Ilgus metus sostinėje buvo standartiniai įkainiai už atliekų vagonėlio, kurio tapla yra apie 10 kub.m., išvežimą. Jis kainavo apie 300 – 400 litų, praeitų metų pabaigoje siekė iki 1500 litų už nerūšiuotas atliekas. Žinoma daugelis statybinių įmonių, privačių namų šeimininkų gali šią kainą kur kas sumažinti pradėdami rūšiuoti šiukšles, tačiau tam reikalingi papildomi resursai – daugiau vagonėlių, laiko. Tad natūralu, kad vieni pasirenka rūšiavimo kelią, o kiti įprastinį išvežimą, kuris kainuoja daugiau, tačiau jam negaištama laiko ir galima užsiimti atitinkamais darbais. Rūšiuojamos atliekos priimamos tame pačiame Vilniaus liepkalnio savartynes, šiukšlės ir atliekos yra naudojamos antriniam panaudojimui. Mažiausios kainos yra inertinių medžiagų, tai – mediena, betonas ir jo gaminiai, kurie irdami neteršia aplinkos. Kiek brangesni komunalininkų ir savartynų mokesčiai kitoms – sintetinėms medžiagoms.

Tad ar išties sostinė gali sau leisti turėti tokį galvos skausmą ir neturėti nuosavo savartyno? Paskutiniais mėnesiai yra sakoma, kad Vilniaus šiukšlių ir atliekų greitai atsisakys minėtieji Utenos, Kauno savartynai. Šiukšlių išvežimas Vilniuje tapo toks brangus, kad statybines atliekas savininkai tiesiog meta pakelės miškuose, neretai jas užsaka ir savo sklypuose. Tad kalba eina ne tik apie finansinę kažkieno būseną, tačiau ir apie žalą gamtai.
Atrodo turime išties rimtą situaciją, tačiau norime pasiūlyti savo paslaugas. Kurios padės sumažinti išlaidas atsikratant atliekų. Galime pasiūlyti mažiausias kainas laikydamiese mūsų išvežimo schemos. Atvykdami pas klientą galime išvežti bet kokias inertines, sintetines šiukšles, pas pakrauti rankomis ar mechanizuotu būdu (bobcat). Pagrindinis mūsų komandos darbas – šiukšlių išvežimas, statybinių atliekų išvežimas.