Mada

Sidabriniai žiedai ir faktai apie juos

Sidabras- taurusis metalas, labai populiarus, iš jo gaminami žiedai, papuošalai, naudojamas elektronikos prietaisų gamyboje, turi antibakterinių savybių, naudojamas gydant  nudegimus, puiki priemonė nuo galimų infekcijų. Tikima, kad  nešiojant sidabrinį žiedą, teigiamai veikia žmogaus imunitetą, padeda kovoti su aukštu kraujospūdžiu, su širdies ligomis, pagerina regėjimą, subalansuoja medžiagų apykaitą. Iš sidabro pagaminti vestuviniai žiedai tiks tiems jaunavedžiams, kurie  nori baltos spalvos žiedų ir kaina jo žymiai mažesnė negu baltojo aukso. Sidabriniai žiedai tiks tuokiantis ir minint sidabrines vestuves po bendro gyvenimo 25 metų, patariama prie vestuvinio žiedo užsimauti ir sidabrinį.

Sidabrinių žiedų priežiūra  

Sidabrinių žiedų priežiūra yra nesudėtinga, jeigu papuošalas patamsėjo, jeigu jis oksidavosi nuo aplinkoje esančių junginių, tuomet valymas atliekamas buitinėmis priemonėmis, pvz., dantų pasta, su šarminiu vandeniu arba pamerkiant į karštą vandenį, įdėjus šaukštelį citrinos rūgšties arba puodą padengti aliuminio folija, įdėti sodos, druskos, sudėti sidabrinius įrankius ir užpilti verdančiu vandeniu, pavirinti kelias minutes ir sidabras nuo tokios procedūros turėtų pašviesėti. Atlikus sidabro papuošalų valymą, jie atrodys nepriekaištingai ir spindės.

Rankų darbo sidabriniai papuošalai

Rankų darbo sidabriniai papuošalai gaminami juvelyro rankomis, be mašinų pagalbos. Aišku, jie šiek tiek bus brangesni už tuos, kurie gaminami masinėje gamyboje. Gamyboje naudojami tik aukščiausios kokybės medžiagos, pagal individualų užsakymą ar dovanų gautas toks papuošalas turės žymiai didesnę vertę. Sidabriniais papuošalais tinka pasipuošti iškilmingų švenčių proga ir nešioti kasdienybėje, juos mėgsta įvairaus amžiaus moterys ir vyrai. Rankų darbo papuošalai gali būti gaminami su aukštos kokybės  kristalais ir skirtingo dizaino. Grynas sidabras yra minkštas, todėl gamyboje gali būti naudojamas kartu su kitais metalais. Gaminiai turintys 92,5 proc. gryno sidabro yra pažymėti 925 įspaudais, kad sidabriniai papuošalai būtų ilgaamžiai gali būti dengiami rodžiu, nes sidabras turi savybę greitai oksiduotis, juoduoti, o rodžis neleidžia metalui oksiduotis ir papuošalas išlaiko savo blizgesį ilgesnį laiką. Ant sdabrinių papuošalų radžio padengimas atliekamas elektrolizės būdu.