Įvairūs

Keičiasi būsto nuomos kompensavimo romams tvarka

Sostinės taryba priėmė sprendimą pakeisti romų, nuomojančių būstą ne Vilniaus miesto savivaldybėje, kompensacijų tvarką. Nuo šiol romams kompensacija už būsto nuomą bus mokama kaip ir visiems vilniečiams – pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, nebeliks savivaldybės kompensacijų už būstą ne Vilniaus mieste.

Romų integracijos programos vykdymas buvo pradėtas 2016 metais, kai dėl socialinių problemų siekiant panaikinti romų taborą, žmonėms buvo suteikiami socialiniai būstai, mokamos nuomos mokesčio kompensacijos. Mėnesinė 100 eurų nuomos mokesčio kompensacija buvo mokama ir tiems romams, kurie, neradę būsto Vilniaus mieste, nuomojosi jį Vilniaus rajone.

„Įvertinus tai, kad naujų prašymų dėl kompensacijos mokėjimo nebegauname, manome, kad programos priemonė pasiekė savo tikslą. Bet prašymai dėl kompensacijos skyrimo, kurie pateikti iki tarybos sprendimo priėmimo, bus išnagrinėti ir, esant galimybei, kompensacija bus skirta”, – sakė SĮ „Vilniaus būstas“ direktoriaus pavaduotoja Rosita Žibelienė. 
Tokių prašymų yra gauta 15-a. Kitos romų šeimos turės galimybę kreiptis dėl būsto nuomos mokesčio dalies kompensacijos skyrimo ar būsto išnuomojimo pagal Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme numatytas nuostatas, t. y., kai būstą išsinuomos Vilniaus mieste.

Teisę į būsto nuomos mokesčio dalies kompensaciją turi asmenys ir šeimos, kurie atitinka Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 10 straipsnio reikalavimus:https://paslaugos.vilnius.lt/service-list/Busto-nuomos-mokescio-dalies-kompensacijos-skyrimas

Lėšos, kurios iki šiol buvo skiriamos kompensuoti nuomos išlaidas Vilniaus rajone, bus panaudotos kitoms romų integracijos programos priemonėms.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius,  vrt@vilnius.lt
Sauliaus Žiūros nuotr.

Pranešimą paskelbė: Airida Dagienė, Vilniaus miesto savivaldybė
Keičiasi būsto nuomos kompensavimo romams tvarka