Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojos Agnės Bilotaitės pranešimas: „Negalime leisti, kad politiniai sprendimai paralyžiuotų uosto veiklą“

2020 m. balandžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, ragindama užtikrinti skaidrias ir sąžiningas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinio direktoriaus atrankos procedūras.

Susisiekimo ministerija šiandien paskelbė, kad pasibaigus konkursui VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigoms užimti, jo laimėtoju pripažintas Algis Latakas. Į šias pareigas jis galės būti paskirtas po įstatymų numatytos patikros.

Pasak žiniasklaidos, buvęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Klasco“ gamybos direktorius A. Latakas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašu kandidatavo į Klaipėdos miesto tarybą, jis taip pat šią partiją savivaldos rinkimuose parėmė 3 tūkstančiais eurų. LVŽS rinkimuose taip pat parėmė grupė uosto verslo bendrovių.

„Uostas yra viena svarbiausių Lietuvos valstybės valdomų įmonių. Jos vadovui privalo būti taikomi aukščiausi skaidrumo ir profesionalumo standartai. Šiandien akivaizdu, kad konkurso nugalėtoju paskelbtas asmuo turi labai aiškias politines sąsajas su valdančiaisiais. Negalime leisti, kad Valstybinis jūrų uostas taptų politinių manipuliacijų įkaitu. Jei minimas asmuo bus patvirtintas direktoriumi, jis dėl savo sąsajų su uosto bendrovėmis ir politinėmis jėgomis turės galimai nusišalinti nuo daugybės sprendimų. Netiesiogiai gauta reikšminga finansinė parama gali kelti abejonių, ar asmuo, šiuo atveju būsimas Uosto direkcijos vadovas, bus nešališkas ir nepriklausomas priimant sprendimus dėl paramos davėjus liečiančių klausimų“, – sakė TS-LKD atstovė A. Bilotaitė.

Pasak A. Bilotaitės, prieš skiriant konkurso laimėtoją į pareigas privalo būti įvertinta aplinkybė, kad jis, atsižvelgus į rinkimų metu gautą netiesioginę finansinę paramą, turės nusišalinti nuo daugelio svarbių uostui klausimų.

Buvęs KVJUD vadovas Arvydas Vaitkus neteko pareigų tuometiniam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui suabejojus, ar su LVŽS kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu. A. Latakas ir A. Vaitkus rinkimuose kandidatavo tame pačiame sąraše.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija