Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Seimo Užsienio reikalų komitetas pritarė Laimos Andrikienės kandidatūrai į šio komiteto pirmininko postą“

2022 m. sausio 12 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Trečiadienį Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) pritarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pateiktai Laimos Andrikienės kandidatūrai į šio komiteto pirmininko postą.

„Lietuvos Respublikos Konstitucija aiškiai apibrėžia, kas mūsų valstybėje sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir vykdo užsienio politiką, kokios funkcijos užsienio politikos srityje yra priskirtos Seimui. Savo ruožtu Seimo statutas aiškiai apibrėžia URK veiklos kryptis. Taigi, suprantame savo misiją, žinome savo atsakomybes“, – sakė L. Andrikienė.

„Esu įsitikinusi, kad URK pozityviai ir konstruktyviai dalyvaus formuojant bei vykdant mūsų valstybės užsienio politiką, tinkamai atliks parlamentinės kontrolės funkcijas“, – teigė parlamentarė.

Ji taip pat pabrėžė suderintos ir vieningos užsienio politikos svarbą.

„Visi suprantame, kad su užsienio partneriais Lietuva turi kalbėti vienu balsu, nes nuo to priklauso mūsų šalies autoritetas, kitų valstybių požiūris į mus, pasitikėjimas mūsų šalimi. Negalime būti tokiais, apie kuriuos kažkada juokavo buvęs JAV Valstybės sekretorius Henris Kisindžeris (Henry Kissinger), sakydamas nežinąs, kam turėtų paskambinti Europos Sąjungoje (ES), kad sužinotų ES poziciją vienu ar kitu užsienio politikos klausimu“, – teigė L. Andrikienė.

TS-LKD frakcijos atstovės kandidatūrai vienbalsiai pritarė visi balsavime dalyvavę URK komiteto nariai. Seimo plenariniame posėdyje balsavimas dėl Užsienio reikalų komiteto pirmininko patvirtinimo vyks artimiausią antradienį.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija