Įvairūs

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas – už motinystės išmokas įmotėms

2023 m. rugsėjo 27 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Rugsėjo 27 d. posėdyje Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas bendru sutarimu pritarė Darbo kodekso pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIVP-2801 bei Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui Nr. XIVP-2802, kuriais siūloma įmotėms, įvaikinusioms vaiką,  taip pat kaip ir įtėviams, suteikti 30 kalendorinių dienų trukmės atostogas ir numatyti išmokos mokėjimą.

 Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo projektu siūloma suteikti teisę gauti 30 kalendorinių dienų motinystės išmoką įmotėms, įvaikinusioms vaiką, kurioms pagal Darbo kodekso 133 str. 2 dalį suteiktos 30 kalendorinių dienų atostogos, taip pat ir toms, kurios neturi darbo ar tarnybos santykių (pavyzdžiui, savarankiškai dirbančioms) atsižvelgiant į tai, kad įtėviui šiuo metu mokama 30 kalendorinių dienų  tėvystės išmoka.

Tokiu būdu būtų įteisintos vienodos sąlygos tiek įtėviui, tiek įmotei, kai yra įvaikinamas vaikas ir suteikiamos atostogos, kuriomis siekiama, kad įvaikintas vaikas priprastų ir adaptuotųsi naujoje aplinkoje ir šeimoje.

Pirmiau paminėtų įstatymų pataisas inicijavo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariai, atsižvelgdami į Trišalės tarybos sprendimą pritarti dėl lygių galimybių kontrolierės Birutės Sabatauskaitės pasiūlymui tobulinti teisinį reguliavimą numatant galimybę pasinaudoti tėvystės atostogomis ir išmoka ne tik įtėviams, bet ir įmotėms.

Šiems pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

Komiteto siūloma pakeitimų įsigaliojimo data – 2024 m. liepos 1 d.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija