Įvairūs

Seimo Pirmininkė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos generalinio sekretoriaus pavaduotoju

2021 m. liepos 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Š. m. liepos 7 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotoju Ulriku Vestergardu Knudsenu (Ulrik Vestergaard Knudsen). Susitikimo metu parlamento vadovė pabrėžė, kad vertina organizacijos veiklą pasaulyje.

„Teikdama rekomendacijas, gaires, dalindamasi priemonėmis ir gerosiomis patirtimis EBPO prisideda prie Lietuvos piliečių gerovės užtikrinimo. Parlamentas yra pasiryžęs prisiimti lyderio vaidmenį ir imtis aktyvaus teisėkūros darbo įgyvendinant rekomendacijas, gautas įstojus į organizaciją“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Susitikimo metu taip pat dėmesio skirta demokratijos iššūkiams ir dezinformacijai.

„Pastarieji įvykiai Baltarusijoje atskleidė, kad stiprinti demokratiją šiame regione yra nepaprastai svarbu. Remiame aktyvesnę EPBO veiklą Rytų partnerystės šalyse, įskaitant iniciatyvą įsteigti biurą Ukrainoje bei Tarybos sprendimą peržiūrėti organizacijos santykius ir programas su Baltarusija. Lietuva yra pasirengusi aktyviai kovoti su šiuo metu viena akivaizdžiausių grėsmių demokratijai – dezinformacija“,  – sako parlamento vadovė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija