Įvairūs

Seimo nario Luko Savicko pranešimas: parlamentaras susitiko su Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vadovo pavaduotoju Ulriku Vestergardu Knudsenu

2021 m. liepos 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien laikinosios Seimo narių ryšių su EBPO (Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija) darbo grupės pirmininkas, Seimo narys Lukas Savickas susitiko su EBPO vadovo pavaduotoju Ulriku Vestergardu Knudsenu (Ulrik Vestergaard Knudsen). Susitikimo metu diskutuota, kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti EBPO rekomendacijas ir aptarta galimybė stiprinti Lietuvos Seimo narių ryšius su EBPO parlamentarais.

„Džiaugiuosi, kad šiandien turiu galimybę dalyvauti susitikime su EBPO vadovo pavaduotoju kaip laikinosios Seimo narių ryšių su EBPO grupės pirmininkas ir kartu galiu įvertinti ketverius metus Vyriausybėje vystytą glaudų ryšį su organizacija bei sklandžiai įvykdytą stojimo procesą“, – susitikimo su  U. Vestergardu Knudsenu metu sakė parlamentaras L. Savickas.

Parlamentaras pabrėžė, kad laikinosios Seimo narių ryšių su EBPO grupės steigimas rodo, jog Lietuva yra pasiryžusi ne tik laikytis EBPO rekomendacijų, bet ir užmegzti glaudesnius ryšius su EBPO valstybių narių parlamentarais bei ekspertais.

„Vertinu visą globalų EBPO šalių bendradarbiavimą ir rekomendacijas, kurios prisideda prie mūsų piliečių gerovės kūrimo. Organizacija ir jos inicijuoti projektai prisidėjo prie pensijų sistemos reformos Lietuvoje, remiantis EBPO inicijuota politikos vertinimo ataskaita, buvo suformuotas Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA agentūra), šiuo metu dirbama ties naujausių EBPO rekomendacijų įgyvendinimu – įgūdžių strategija Lietuvai“,  – susitikimo metu kalbėjo laikinosios darbo grupės pirmininkas L. Savickas.

Diskusijos metu taip pat buvo paliesta EBPO mokesčių skaidrumo iniciatyva ir skaitmeninio apmokestinimo galimybė, taip pat Lietuvos laukianti ekonomikos sektorių reforma, norint iki 2050 metų įgyvendinti neutralaus klimato įsipareigojimus.

EBPO priklauso 38 valstybės narės. Lietuva į EBPO įstojo 2018 m.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo nario Luko Savicko pranešimas: parlamentaras susitiko su Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos vadovo pavaduotoju Ulriku Vestergardu Knudsenu