Įvairūs

Seimo Pirmininkė pristatė kandidatę į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkes

2021 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien koalicijos frakcijų seniūnų susitikime Seimo Pirmininkė pristatė kandidatę į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkes Jolantą Petkevičienę.

„VRK vadovaujantis žmogus turi būti principingas, išlaikyti vienodai reiklų ir teisingą požiūrį, atsiribojant nuo asmeninių ideologinių nuostatų ar preferencijų. Taip pat reikia ir inovatyvaus požiūrio, nes pokyčiai – neišvengiami. Kartu svarbus gebėjimas balansuoti patirtį su progresu, veikiant atsakingai ir kokybiškai. To ir tikiuosi iš siūlomos kandidatės“, – pristatydama kandidatę į VRK pirmininkes sako parlamento vadovė.

J. Petkevičienė yra teisininkė, nepartinė, nepriekaištingos reputacijos, turinti darbo Vyriausybės kanceliarijoje ir Valstybės saugumo departamente patirties. 2006–2009 metais vadovavo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Kandidatei į VRK pirmininkes teko dalyvauti ir akademinėje veikloje: skaitė seminarus bei paskaitas profesinės etikos ir korupcijos prevencijos klausimais, kurias išklausė ir Seimo nariai bei kiti politikai. Nuo 2019 m. J. Petkevičienė yra Lietuvos šaulių sąjungos narė.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką skiria Seimas Seimo Pirmininko teikimu.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija