Klasikiniai vestuviniai ziedai
Įvairūs

Labai įdomios vestuvių tradicijos

Vestuvės yra viena iš pačių gražiausių gyvenimo švenčių, kuriai žmonės paprastai yra linkę skirti daugybę laiko, dėmesio ir pastangų. Tai taip pat yra viena iš tų švenčių, kuri yra labai glaudžiai susijusi su įvairiausiomis tradicijomis. Tačiau tikrai ne kiekvieni būsimi jaunavedžiai žino, kaip atsirado viena ar kita tradicija ir kodėl šiomis dienomis vestuvininkai šios šventės metu atlieka pačius įvairiausius ritualus.

Taigi, jei jūs taip pat neilgai trukus žengsite prie altoriaus ir susisaistysite amžinos santuokos saitais, būtų labai įdomu ir naudinga apie vestuves sužinoti daugiau faktų.

„Vestuvinio žiedo pirštas“

Nors Lietuvoje sužadėtuvių žiedas yra mūvimas ant kairės rankos, o vestuvinis žiedas ant dešinės rankos bevardžio piršto, vis dėlto didžiojoje pasaulio dalyje sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai yra mūvimi ant kairės rankos bevardžio piršto. Ir tam yra svarbi priežastis. Jau nuo senų senovės buvo manoma, kad kairės rankos bevardžiame piršte yra su širdimi tiesiogiai susijungianti vena, todėl ją vadino „meilės vena“. Žinoma, tai yra tik mitas, tačiau iš jo atsirado ir ši tradicija.

Kodėl nuotakos dėvi baltą vestuvinę suknelę?

Karalienei Viktorijai yra priskiriami nuopelnai pradėjus baltų vestuvinių suknelių madą dar 1840 m. Iki to laiko nuotakos vestuvių metu tiesiog dėvėdavo savo gražiausią turimą suknelę.

Nuotakos vualis

Nuotakos vualis yra pakankamai populiarus ir šiomis dienomis, tačiau ar žinote, kodėl atsirado tradicija vestuvių ceremonijos metu nuotakai dėvėti vualį? Lygiai taip pat, kaip ir jau minėtos pamergių susitapatinimo su nuotaka tradicijos atveju, nuotakos vualis pradėtas naudoti senovės graikų ir romėnų, kurie tikėjo, kad jis gali apsaugoti nuotaką nuo piktųjų dvasių.

Pamergės ir nuotakos

Iki šių dienų kai kuriose vestuvėse yra laikomasi tradicijos, jog pamergės turi būti apsirengusios lygiai taip pat kaip ir nuotaka. Ši įdomi ir neįprasta tradicija atsirado dar senovės Romos laikais, kuomet žmonės tikėjo, kad vestuvių dieną piktosios dvasios apsilanko vestuvėse ir bando prakeikti nuotaką ir jaunikį. Dėl šios priežasties pamergės turėdavo apsirengti taip pat kaip ir nuotaka, tokiu būdu suklaidinant piktąsias dvasias ir atnešant laimę būsimai santuokai.

Senosios tradicijos

Tradicija, kad nuotaka turi dėvėti „kažką seno, kažką naujo, kažką skolinto, kažką mėlyno“, atkeliavo iš senąja anglų kalba parašytų eilių. „Kažkas seno“ simbolizuoja tęstinumą; „kažkas naujo“ suteikia optimizmo ateičiai; „kažkas skolinto“ simbolizuoja pasiskolintą laimę, o „kažkas mėlyno“ simbolizuoja tyrumą, meilę ir ištikimybę.

Frazės „užrišti mazgą“ ištakos

Daugelyje pasaulio kultūrų, tarp kurių yra ir keltai, indai ir egiptiečiai, nuotakos ir jaunikio rankos vestuvių metu būdavo tiesiogine to žodžio prasme surišamos kartu, tokiu būdu parodant naujųjų sutuoktinių atsidavimą vienas kitam ir jų naujuosius saitus.

Medaus mėnesiai ne visuomet būdavo prabangūs

Senovės norvegai turėjo kiek kitokią tradiciją nei dauguma kitų pasaulio šalių gyventojų. Senovėje Norvegijoje jaunavedžiai po vestuvių slapstydavosi, o vienas šeimos narys kasdien 30 dienų iš eilės (mėnesį laiko arba „vieną mėnulį“) atnešdavo jiems puodelį medaus vyno. Iš to ir kilo terminas „medaus mėnesis“ (angl. „honeymoon“).

Nuotakos nešimas per slenkstį

Tradicija sako, kad jaunikis nuotaką turėtų pernešti per durų slenkstį, tokiu būdu narsiai apsaugodamas ją nuo piktųjų dvasių, kurios laukia apačioje.

Birželio mėnesio vestuvės

Romėnų santuokos, motinystės, moterų ir vaisingumo deivė yra Junona (lot. Juno). Dėl šios priežasties birželio mėn. nuo senų senovės įvykdavo bene daugiausiai vestuvių.

Tikimės, kad sužinojote ne vieną įdomų ir iki šiol jums dar negirdėtą faktą. Tuo tarpu, jei jus šią akimirką domina klasikiniai vestuviniai žiedai ar ieškoti sužadėtuvių žiedų, atrasti jums tinkamiausius jums turėtų būti labai nesudėtinga – šiuolaikinis sužadėtuvių ir vestuvinių žiedų asortimentas yra labai didelis ir įvairus.