Įvairūs

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: „Seime vyks diskusija apie reabilitaciją persirgus COVID-19“

2021 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Persirgusiųjų koronavirusu skaičius jau artėja prie 200 000. Daugelis pacientų teigia, kad liekamieji reiškiniai juos vargina dar ilgą laiką ir grįžimas į įprastą gyvenimo būdą užtrunka. Tokiais atvejais labai svarbi yra savalaikė reabilitacija.

Siekdama išgirsti pacientų lūkesčius, įvertinti valstybės galimybes suteikti reabilitacijos paslaugas ir apžvelgti jau esamą pagalbos mechanizmą, Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Paulė Kuzmickienė kviečia stebėti nuotolinę diskusiją apie pagalbą ir reabilitaciją COVID-19 persirgusiems pacientams.

„Šiuo metu jau yra sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka dėl reabilitacijos galimybių persirgusiems koronaviruso infekcija. Nors tokia reabilitacija ypač aktuali gydytiems stacionariai, bet lygiai taip pat turime kalbėti ir apie tuos, kurie sirgo namuose, tačiau esantys liekamieji reiškiniai neleidžia pilnavertiškai grįžti į gyvenimą“, – teigė P. Kuzmickienė.

Diskusijoje dalyvaus Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė Danguolė Jankauskienė ir kiti ministerijos atstovai, Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovas prof. Raimondas Kubilius, šeimos gydytoja Rasa Isevičienė, Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės vadovas Arūnas Germanavičius, Valstybinių ligonių kasų direktorius Gintaras Kacevičius ir Krizių įveikimo centro atstovas.

Diskusija vyks šiandien, kovo 22 d., 15 val.

Prisijungimo nuoroda žurnalistams.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija