Įvairūs

Seimo opozicinių frakcijų pranešimas: „Nenormalu, kai aukščiausi šalies politiniai pareigūnai imituoja darbą ilsėdamiesi užsienio kurortuose“

2021 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Praėjusią savaitę Seimo opozicijos lyderis Saulius Skvernelis kreipėsi į vidaus reikalų ministrę Agnę Bilotaitę prašydamas objektyviai įvertinti, ar Vidaus reikalų ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė vis dar gali tinkamai eiti savo pareigas. Šis prašymas pateiktas atsižvelgiant į priimtą Apeliacinio teismo sprendimą, kuriame J. Petkuvienės tuo metu vadovaujama Viešųjų pirkimų tarnyba įvertinta kaip „fundamentaliai ydingai“ atlikusi konkurso rizikų vertinimą, kurio pagrindu buvo sustabdytas nacionalinio stadiono statybos konkursas.

Prieš keletą dienų viešai pasirodžiusi informacija apie kitos ministrės komandos narės „darbą“ ilsintis Ispanijoje, Seimo opozicijai kelia dar didesnes abejones dėl šios Vyriausybės pasirinktų komandos narių turimos kompetencijos ir atsakomybės. Pasak Seimo opozicijos lyderio S. Skvernelio, nors pandemijos metu nuotolinis darbas yra gana įprasta darbo forma, tačiau tuo neturėtų piktnaudžiauti aukščiausi šalies politiniai pareigūnai. „Viena yra, kai galimybė dirbti iš namų suteikiama darbuotojams, kuriems reikia pasirūpinti savo vaikais ar seneliais, bet net tokiu atveju iš darbuotojų prašoma nuolat būti „budėjimo režime“, t. y. esant būtinybei galėti atvykti per valandą ar dvi į darbo vietą. Kalbėkim atvirai, šiuo atveju socialinės apsaugos ir darbo viceministrė, „susiformino“ nuotolinį darbą, o iš tiesų tiesiog ilsisi Ispanijoje. Tebūnie tai teisėta, suderinta su ministre, bet ar tikrai etiška atostogauti užsienyje prisidengiant nuotoliniu darbu, ypač kai dabartinė Vyriausybė dar toli gražu nesusitvarkė su pandemijos keliamais padariniais? Eilinis darbuotojas, kuriam dėl asmeninių priežasčių reikia išvykti, pasinaudoja atostogomis, taip pat ir neapmokomomis, tačiau čia, deja, pasirinktas kitas būdas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna, vertindamas socialinės apsaugos ir darbo viceministrės nuotolinį darbą atostogaujant Ispanijoje, teigia, kad politikai yra vieši asmenys, nuo jų elgesio ir atliekamų darbų priklauso ir visuomenės pasitikėjimo kreditų kiekis. „Politikams yra keliami aukštesni elgesio standartai, jiems galioja aukštesnės etikos ir moralės normos. Todėl nevalia piktnaudžiauti savo pareigomis ar priartėti prie ribų, kur gali kilti diskusija dėl piktnaudžiavimo. Tad, manau, kad šioje vietoje viceministrė turėtų prisiimti atsakomybę už padarytus veiksmus“, – sako Vigilijus Jukna.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija