Įvairūs

Seimo Pirmininkė: „Nebūsime sveika visuomenė, kol bus patogu nematyti neįgaliųjų“

2021 m. gruodžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Tarptautinę neįgaliųjų dieną kviečia kiekvieną apsidairyti ir įvertinti, kaip atrodytų pasaulis, jeigu tektų gyventi su viena ar kita negalia.

„Deja, bet dar per didelei visuomenės daliai patogu nematyti neįgalių žmonių. Ne tik juos ignoruojant, bet kartais net ir priešinantis centrų kūrimui kaimynystėje ar kitokioms iniciatyvoms. Galime prikurti programų ir adaptuoti įvairiausius teisės aktus, bet jie nepakeis mūsų vidaus, jeigu nenorėsime patys. Netapsime laiminga visuomene, kol bus, kas stebėsis, kodėl tiek dėmesio padėti savarankiškai gyventi negalią turintiesiems, kol bus manoma, kad proto negalia kelia grėsmę.

Padėdami kiekvienam, padedame ir sau. Nereikia ugdyti pakantumo, reikia ugdyti supratimą, kad visi nusipelnėme gyventi laimingai. Nekurkime dirbtinių barjerų, nes nė vienas nežinome, kokia nelaimė ar liga gali pasodinti į vežimėlį arba kuri šeima susilauks vaikelio, kuriam reiks daugiau dėmesio. Šiandien gera diena pradėti keisti požiūrį“, – linki Seimo Pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija