Įvairūs

Seimo Pirmininkė Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos konferencijoje akcentavo tikslus skaidrinti interesų grupių dalyvavimą teisėkūroje

2021 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Š. m. gegužės 20 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen dalyvavo nuotolinėje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) konferencijoje „Lobizmas XXI amžiuje: skaidrumas, integralumas ir prieiga“ bei sakė atidarymo kalbą. Parlamento vadovė atkreipė dėmesį į lobizmo iššūkius ir paskatino EBPO vyriausybes lobizmo reguliavimą savo darbotvarkėse nustatyti kaip strateginį prioritetą.

„Pagrindinis Lietuvos ir EBPO šalių iššūkis – siekti ypač skaidraus įvairių visuomenės grupių interesams atstovaujančių  lobistų darbo. Mes nepagrįstai demonizuojame lobistus, bet jie reikalingi visaverčiam valstybės funkcionavimui. Jie atstovauja visuomenei, įvairioms bendruomenėms ir organizacijoms, todėl turime kurti tokią aplinką, kurioje visi garbingai žaistų pagal taisykles. Teigiamas požiūris į lobistus kurs didesnį pasitikėjimą valdžios institucijomis, taip pat užtikrins teisėkūros proceso skaidrumą ir vientisumą“, – teigė Seimo Pirmininkė.

Atidarymo kalbas taip pat sakė EBPO generalinis sekretorius Angelas Gurija (Angel Gurria) ir Europos Komisijos viceprezidentė Viera Jourova (Věra Jourová).

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija