Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Svarbiausia Vyriausybės ataskaitoje – ateities prioritetai“

2021 m. gegužės 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Vyriausybė Seimui pristatė savo veiklos ataskaitą už praėjusius metus. Nors Ingridos Šimonytės Vyriausybė 2020 metais dirbo tik nevisą mėnesį, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas teigia, kad per tris savaites Vyriausybė spėjo atlikti svarbiausią metų darbą, tačiau daug svarbiau, kaip seksis vykdyti tolimesnius darbus.

„Svarbiausias Vyriausybės darbas buvo aiškus dar prieš pateikiant ataskaitą – 2020 metų gruodžio pabaigoje Lietuva vienu metu buvo pasiekusi aukščiausią sergamumo koronavirusu lygį visoje Europoje ir reikėjo skubiai ieškoti išeities iš kritinės situacijos. Turėtume įvertinti, kad COVID-19 krachas nepraėjo savaime, o buvo įveiktais ryžtingais veiksmais, tik ką suburtos Ingridos Šimonytės komandos“, – akcentavo E. Gentvilas.

Pagal Seimo statutą, pateikiant Vyriausybės ataskaitą kartu buvo pristatyti ir artimiausio laikotarpio prioritetai. Svarbiausias ateities darbais įvardyta valstybės tarnybos pertvarka, pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ ir skaitmeninė švietimo transformacija. Anot E. Gentvilo, greta šių tikslų būtina daug dėmesio skirti ir neigiamiems pandemijos padariniams.

„Svarbu įveikti neigiamus pandemijos padarinius ekonomikai, padėti verslui atsigauti. Taip pat statistika rodo neigiamas demografines tendencijas, Vyriausybė jas irgi mato – čia reiktų galvoti apie ilgojo laikotarpio priemones. Gerai, kad ataskaitoje pastebėta ir prasta visuomenės psichikos sveikatos būklė – labai svarbu atliepti šią problemą“, – sakė E. Gentvilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija