Įvairūs

Seimo Pirmininkė: „Būkime verti pastangos išsaugoti valstybingumo impulsą“

2022 m. vasario 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu sveikina Lietuvos žmones ir plačiame pasaulyje gyvenančius tautiečius su Valstybės atkūrimo diena.

„Įprasta sakyti, kad 1918 m. vasario 16 d. Aktas davė pradžią moderniam Lietuvos valstybingumui. Kad jis nors savaime nesukūrė valstybės, bet užfiksavo valstybingumo idėją ir įtvirtino galimybę sukurti valstybę. Buvo ribotas jo viešumas, konfiskuotas leidinio, kuriame jis paskelbtas, tiražas, dingo dokumento originalas, tačiau savarankiško valstybingumo impulsas išliko gyvas per karus ir okupacijas.

Nesame didelė valstybė. Norėdami išlikti privalome turėti patikimų draugų, kurie iškilus reikalui paremtų mus ir geru žodžiu, ir tvirtu veiksmu. Tačiau tai nepadės, jei susipriešinsime viduje, pakliūsime priklausomybėn piktų, ardančių, niekinančių žodžių, tolinančių mus nuo Nepriklausomybės impulso, einančio per laikus ir kartas.                  

Vasario 16-oji įsakmiai primena, kad nepaisant tuometėje Lietuvos Taryboje išsiskyrusių nuomonių, nesutarimų ir net ultimatumų buvo įmanoma kilstelėti žvilgsnį ir įžvelgti idėją, kuri daugiau kaip šimtmečiui įkvėps tūkstančių tūkstančius kurti ir ginti Lietuvos valstybingumą.

Būkime verti tos pastangos! Išsaugokime ir apginkime! Su Vasario 16-ąja!“ – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija