Įvairūs

Seimo narių Dainiaus Kreivio ir Andriaus Kupčinsko pranešimas: po parlamentarų kreipimosi Prezidentas vetavo korupcijai pagrindą suteikiantį Kelių įstatymo pakeitimą

2020 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Gegužės 29 d. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių Dainiaus Kreivio ir Andriaus Kupčinsko vardu į Prezidentūrą buvo išsiųstas kreipimasis, raginant Prezidentą vetuoti Lietuvos Respublikos kelių įstatymo pakeitimą. Parlamentarų teigimu, valdantieji, prisidengdami reforma, siekia iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) padaryti „lesyklėle“ savo partiniams kadrams, į įmonių valdybas sustatant politinius patikėtinius.

Birželio 11 d. Prezidentūra paskelbė, kad Prezidentas Gitanas Nausėda vetuoja Seimo priimtą Lietuvos automobilių kelių direkcijos pertvarkymą į valstybės įmonę numatančias įstatymo pataisas. Prezidento teigimu, priimtas įstatymas neatitinka skaidraus, profesionalaus ir efektyvaus valstybės įmonių valdymo standartų.

Parlamentarai džiaugiasi Prezidento sprendimu ir teigia, kad bent jau kol kas valdančiųjų vykdoma „kontrreforma“ yra sustabdyta. „Džiaugiamės, kad bent jau kol kas šliaužianti kontrreforma yra sustabdyta. Tai yra bandymas atgręžti valstybės valdomų įmonių reformą, kurios vienas esminių punktų sako – daugumą valdybose sudaro nepriklausomi ekspertai, vadybininkai, srities specialistai, o ne ministrų patikėtiniai. Jeigu toks įstatymo pakeitimas būtų priimtas, įmonių vadovaujančiose pareigose ir valdybose nusėstų partiniai kadrai, tad korupciniai skandalai, kai ministrai tiesiasi asmeninius keliukus, taptų norma ir kasdienybe“, – teigė D. Kreivys.

Andrius Kupčinskas tikisi, kad valdantieji įsiklausys į opozicijos ir Prezidentūros reiškiamą nepritarimą ir nesieks šio įstatymo pakeitimo. „Pirmiausia, reikia pasakyti, kad tokiomis iniciatyvomis siekiama didesnio LAKD priklausomumo nuo ministerijos, kad ministro paskirti valdybos nariai vykdytų ministro direktyvas. Šaunu, kad Prezidentūra įsiklausė į mūsų nuogąstavimus. Stebėsime, kaip toliau elgsis valdantieji – ar bandys dar kartą priimti šiuos korupcijai kelią atveriančius pakeitimus, ar įsiklausys į kritiką. Tikėkimės, kad Seimo dauguma paisys valstybės interesų, o ne skubotų rinkiminių intencijų, kaip skubiau „pasitvarkyti“ iki rinkimų dienos“, – teigė A. Kupčinskas.

Kelių įstatymo ir susijusių įstatymų pataisas Seimas priėmė gegužės 28 dieną.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija