Įvairūs

Gimtadienio sveikinimai NASA marsaeigiui „Curiosity“ skambėjo ir iš Vilniaus Lukiškių aikštės

NASA marsaeigis „Curiosity“ Marse pasitinka savo 10-ąjį gimtadienį – tiek metų jis praleido tyrinėdamas Raudonąją planetą. Jubiliejaus proga vienišiausiu robotu visatoje vadinamam marsaeigiui 12 val. nuskambėjo pirmasis „Husqvarna“ vejos robotų choro sveikinimas. Prie gimtadienio sveikinimų prisijungė ir robotai vejapjovės Lietuvoje – bene žinomiausias šventinis kūrinys „Su gimimo diena“ į Marsą skriejo ir iš Vilniaus Lukiškių aikštės.

Gyvybės pėdsakų Marse ieškantis NASA marsaeigis „Curiosity“ nuo 2012 m. tiria šios planetos klimatą ir geologiją. Nors iš pradžių planuota, kad marsaeigio misija truks tik porą metų, šis automobilio dydžio robotas sėkmingai darbuojasi dešimtmetį. Sudėtingomis sąlygomis veikiantis marsaeigis buvo suprogramuotas per pirmąjį savo gimtadienį Marse sudainuoti sveikinimo dainą, tačiau taupant baterijas šio sumanymo buvo atsisakyta ir visi jo gimtadieniai praeidavo tyliai.

Šiemet sodo technikos gamintoja „Husqvarna“ patobulino daugiau kaip 100 tūkst. savo robotų vejapjovių „Automower“, kad šie galėtų pasveikinti marsaeigį „Curiosity“ choru sudainuojant jam „Su gimimo diena“. Prie sveikintojų choro prisijungė ir specialiai šiai progai į Vilniaus Lukiškių aikštę atvežtas „Husqvarna“ robotas vejapjovė „Automower 415X“, taip simboliškai pagerbdamas aikštės veją nuo 2021 m. pavasario prižiūrinčius kolegas.

„Tokie įvykiai liudija beribes šiuolaikinės technikos galimybes ne tik atlikti tiesiogines savo funkcijas ir palengvinti žmogaus gyvenimą, bet ir suteikti pramogą, pralinksminti. Bendrovės inžinieriai eksperimentuodami su „Automower“ vejos robotų signalizacijos galimybėmis atrado, kad juos nesunkiai galima paversti dainuojančiais vejos robotais“, – sako „Husqvarna“ rinkodaros specialistė Beatričė Sola.

Vejos robotų „Automower“ atnaujinimą, leidžiantį jiems dainuoti, gali įsidiegti 405X, 415X ir 435X modelių vejos robotų savininkai visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Tam tereikia atnaujinti vejos roboto programinę įrangą per mobiliąją programėlę „Automower Connect“.

Norintys tapti pasaulinio marsaeigio sveikinimo dalimi, Lietuvos vejos robotų savininkai dar gali spėti prisijungti prie sveikintojų choro. Jis šiandien vyks dar 2 kartus – 15 ir 18 val. Atnaujinus vejos robotą ir suteikus sutikimą prisijungti prie sveikinimo kampanijos, šis automatiškai pradės dainuoti nustatytu laiku. Vėliau šią sveikinimo funkciją bus galima įjungti norimu laiku.

„Nuo šiol vejos robotai galės pradžiuginti gimtadienį švenčiančius šeimos narius ar draugus sudainuodami jiems „Su gimimo diena“ – tai maloni staigmena ne tik mažiesiems, bet ir garbų jubiliejų minintiems namiškiams ar svečiams“, – sako B. Sola.

Vejos robotų populiarumas Lietuvoje sparčiai auga – vien pernai „Husqvarna“ robotų vejapjovių „Automower“ parduota 120 proc. daugiau nei 2020 m. Itin tyliai ir bet kokiu oru veikiantys vejos robotai prižiūri ne tik privačias vejas, bet ir viešus žaliuosius plotus – robotai vejapjovės darbuojasi ar yra darbavęsi Vilniaus Lukiškių aikštėje, Jonavos Joninių slėnyje, teritorijoje prie Kauno pilies bei Tiškevičių parko Palangoje, Užutrakio, Paliesiaus (Ignalinos r.), Paežerių (Vilkaviškio r.), Taujėnų (Ukmergės r.), Raudondvario (Kauno r.) ir Biržų dvaruose, Ch. Frenkelio viloje (Šiauliuose).

Apie „Husqvarna“

„Husqvarna“ yra „Husqvarna“ grupei priklausantis prekės ženklas. Nuo 1689 m. „Husqvarna“ gamina aukštos kokybės techniką ir pristato rinką keičiančias naujoves, pvz., grandininius pjūklus su antivibracine sistema, robotus vejapjoves ir kt. Šiuo metu „Husqvarna“ siūlo platų asortimentą našios akumuliatorinės technikos, skirtos parkų, miškų ir sodų priežiūrai, taip pat yra technologijų lyderė pagrindinėse veiklos srityse (grandininių pjūklų, vejapjovių, vejos traktorių ir robotų vejapjovių). „Husqvarna“ gaminiai parduodami daugiau nei 100 šalių, daugiausia per įgaliotuosius prekybos atstovus. Daugiau informacijos www.husqvarnagroup.com.

Pranešimą paskelbė: Eglė Cibienė, UAB „Idea Prima”
Gimtadienio sveikinimai NASA marsaeigiui „Curiosity“ skambėjo ir iš Vilniaus Lukiškių aikštės