Įvairūs

Seimo nario Vytauto Bako pranešimas: „Seimo nariai Vytautas Bakas ir Tomas Tomilinas lankysis užsieniečių registracijos centruose“

2022 m. kovo 29 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo nariai Vytautas Bakas ir Tomas Tomilinas š. m. kovo 30 d. lankysis Kybartų užsieniečių registracijos centre, o balandžio 1 d. vyks į Medininkų užsieniečių registracijos centrą.

Vizitus paskatino net dvi Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių išvados dėl žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo užsieniečių laikino apgyvendinimo vietose, taip pat susitikimų su nevyriausybinėmis organizacijomis metu nuolat kartojamas susirūpinimas dėl pažeidžiamų migrantų žmogaus teisių ir nepakankamai efektyviai teikiamos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos. Svarbu išsiaiškinti ir dėl viešai vis nuskambančių prieštaringų, galimai net smurtinių, epizodų užsieniečių registracijos centruose.

Dėl vieno iš pastarųjų įvykių, kai socialiniuose tinkluose išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip VSAT Medininkų užsieniečių registracijos centre moterys buvo nufilmuotos surištomis rankomis ir laikomos uždaroje patalpoje, V. Bakas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Seimo narys paprašė įvertinti, ar viešai išplitusioje vaizdo informacijoje apie VSAT Medininkų užsieniečių registracijos centre galimai panaudotą fizinį smurtą ir galimai panaudotą perteklinę jėgą prieglobsčio prašytojų atžvilgiu nėra nusikalstamos veikos požymių.

Užsieniečių registracijos centruose tikimasi pabendrauti su pačiais migrantais, išklausyti juos, pagal poreikį suteikti jiems informacijos. Tikimasi išklausyti ir pareigūnų įžvalgas bei matomas problemas, nuomonę dėl teisės aktų, užtikrinančių užsieniečių teisinę padėtį.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija