Įvairūs

Seimo nario Vytauto Bako pranešimas: parlamentaras ketina dirbti Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“

2021 m. rugsėjo 7 d. pranešimas žiniasklaidai

Beprasidedančioje rudens sesijoje Seimo narys Vytautas Bakas nutarė prisijungti prie Seimo narių, kuriančių naują frakciją Seime. Į naująją Demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“ buriasi parlamentarai, kurie iki šiol dirbo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos (LVŽS) frakcijoje bei Mišrioje Seimo narių grupėje.

„Tai puikiai man pažįstami žmonės: Rima Baškienė, Tomas Tomilinas, Saulius Skvernelis, Linas Kukuraitis ir kiti, su kuriais bendradarbiavome 2016–2019 metais, rengėme LVŽS programą, priėmėme daug svarbių ir stiprių sprendimų visuomenės saugumo, socialinėje ir kitose srityse“, – teigia V. Bakas.

Parlamentaro teigimu, konsultuojantis dėl naujos frakcijos įkūrimo buvo sutarta dėl reikalingų darbų ir aiškios darbotvarkės Lietuvai, jos žmonėms. Buvo parengta programa, aptarti svarbiausi darbai valstybės valdymo, savivaldos, piliečių įgalinimo ir žmogaus teisių srityje. Viena iš pagrindinių naujosios frakcijos veiklos sričių – valstybės valdymas. Jau šią rudens sesiją frakcija teiks konkrečius teisės aktų projektus, įtraukiančius parlamentą į šalyje vykstančių krizių valdymą. Sieks realiais darbais įgalinti piliečius ir bendruomenes, bus teikiamos teisės aktų iniciatyvos, įteisinančios teismų tarėjus ir dalyvaujamąjį biudžetą – žmonių galimybę patiems siūlyti ir nuspręsti, kam, kokioms sritims turėtų būti skirta atitinkama šalies biudžeto dalis. Frakcijoje sutariama, kad bet kokie ilgalaikiai ribojimai, liečiantys visą visuomenę, darantys lemiamą įtaką žmonių pagrindinėms laisvėms ir teisėms, turi praeiti Seimo filtrą. Seimas turi atlikti savo darbą ir kas gali būti ribojama tik įstatymu, tai negali būti ribojama kitokiais, žemesniais teisės aktais.

„Skaidrumas ir nepakantumas korupcijai, valstybės saugumas kaip vertybė buvo ir toliau bus mūsų siekis“, – pabrėžė V. Bakas.

Frakcijoje bus trylika narių – tai didelė frakcija. Be abejo, didesnė bendraminčių grupė sudaro sąlygas efektyviau dirbti Seime, siekti išsikeltų ir rinkėjams prieš rinkimus pristatytų tikslų.   

Kalbėdamas apie savo planuojamus darbus rudens sesijoje Seimo narys V. Bakas teigė: „Aš tęsiu darbą stiprindamas ir skaidrindamas teismų sistemą, esu parengęs įstatymų pataisų ir pasiūlymų regionų stiprinimo, korupcijos prevencijos, pranešėjų apsaugos srityse. Manau, kad šiuo metu ypač svarbu stebėti žmogaus teisių sritį. Ne tik pandemijos kontekste, tačiau ir ieškoti būdų užtikrinti teisę į teisingą bylos nagrinėjimą, žmonių su negalia teises, piliečiai turi teisę dalyvauti valdant savo šalį, saugiai rinktis į taikius protestus.“

„Ši frakcija gali padaryti teigiamą pokytį stiprinant konstruktyvų Seimo ir Vyriausybės, įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžių bei visuomenės dialogą“, – įsitikinęs V. Bakas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija