Įvairūs

Seimo nario Armino Lydekos pranešimas: parlamentaras siūlo, kad ombudsmenai galėtų lanksčiau veikti tarptautinėse iniciatyvose

2023 m. gegužės 22 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Valstybiniams žmogaus teisių gynėjams – Seimo kontrolieriams, lygių galimybių kontrolieriui ir vaiko teisių apsaugos kontrolieriui – šalia pagrindinių pareigų bei pedagoginio ir kūrybinio darbo reikėtų leisti, gaunant užmokestį, dalyvauti ir Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių projektuose, kurie rūpinasi žmogaus teisių apsauga.

Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Arminas Lydeka, įregistravęs pasiūlymus trims įstatymų projektams, siekia sudaryti sąlygas ombudsmenams gauti teisingą atlygį už veiklą Europos Sąjungos, tarptautinių organizacijų, užsienio valstybių finansuojamuose arba Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektuose, kuriuose vykdoma su žmogaus teisių apsauga bei sklaida ar ombudsmenų institucijų veiklos tobulinimu susijusi pedagoginė ar kūrybinė veikla.

„Atlyginimą už veiklą tarptautiniuose formatuose gali gauti akademinės etikos kontrolierius, valstybės kontrolierius, todėl reikėtų suvienodinti sąlygas ir kitiems ombudsmenams, juolab kad veikla tarptautinėse organizacijose yra svarbi jų misijos dalis“, – teigia A. Lydeka.

Pasak Seimo nario, tai būtų ir abipusė nauda aktyviau, veiksmingiau plėsti žmogaus teisių apsaugą Lietuvoje, o užsienyje ombudsmenai galėtų pristatyti Lietuvos gerąją patirtį. Taip pat jie parsivežtų naujų žinių ir informacijos iš užsienio valstybių, kad žmogaus teisės mūsų valstybėje būtų ginamos dar efektyviau.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija